in

7 правил поведінки, притаманних лише італійцям

Існують звички та правила універсальні поведінки, спільні для багатьох народів. У цій статті ми зупинимося на тих, які в Україні та Італії, є відмінними.

 

1. Посмішка

Італійці часто висловлюють свої почуття не словами, а жестами і усмішками. Коли ми платимо в магазині або навіть замовляємо чашку кави в барі, «італійське Grazie» і подяка є обов’язковими. Посмішка і ввічливість вважаються одним з найважливіших правил етикету.

Еспрессо

2. Італійська кава

Італійці дуже люблять пити каву у будь-який час дня. Однак, майте на увазі, що замовляють капучіно після 11-12 годин лише туристи. Італійці зазвичай п’ють капучіно на сніданок, а пізніше – лише чорну каву еспрессо або еспрессо маккіато (еспресо з малою кількістю молока).

 

3. Сукня у церкві

В Італії, як правило, у церкву одягаються особливо стримано. В храм не дозволено заходити з непокритими плечима і колінами.

chiesa

4. Напої під час їжі

Під час вечері в ресторані або у друзів, завжди виникає питання вибору напою до страви. У той час як в Україні, ніхто не здивується, якщо ви замовите сік, або чай, це здасться дивним в Італії. Найкраще, замовити червоне вино до м’ясних страв, біле до рибних, або лише воду.

5. Ласкаво просимо

Заходячи в невеликі магазини чи бари італійці завжди вітаються. До молодих, кажуть популярне «Ciao». Ви ніколи не помилитеся використовуючи більш офіційне «Буон джорно» (Добрий день), а з 15-16 години – “Buona sera” (Добрий вечір). Поширене і нейтральне “Salve”, використовується протягом усього дня.

Усмішка є обов'язковою

6. Прощання

Не забувайте попрощатися коли ви залишаєте приміщення. У неформальній обстановці, можна сказати, «Ciao» і додати «Grazie». В інших випадках слід використовувати “Arrivederci” (До побачення) або Arriveder La (“До побачення” – більш формальне звертання до однієї людини).

7. Вибачення

В залежності від регіону, ми спостерігаємо різні звички просити вибачення на вулиці. У будь-якому спірному випадку краще попросити пробачення, ніж не робити цього. До молодих людей, ми можемо сказати “Scusa”, до літніх – використовується «Mi scusi» (Вибачте мене).

Італійці – народ, в певній мірі консервативний, таким чином живучи в Італії, добре знати ці правила. Удачі!

__________________________________________

Більше новин:

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Обміняти українські посвідчення водія на італійське можна з 29 травня 2016 р.

Сезонні працівники можуть залишитися на постійну роботу в Італії?