in

Екіпаж Costa Concordia зняв відео, як капітан під час аварії лайнера панікував на капітанському містку

Капітан круїзного лайнера Costa Concordia Франческо Скеттіно не знав, як діяти в той момент, коли судно з тисячами туристів на борту ввечері 13 січня налетіло на риф біля італійського острова Джильо. Незважаючи на всі запевнення моряка і його юної молдавської подруги, а також законної дружини в тому, що він діяв професійно і боягузом не був, відео, що потрапило в розпорядження журналістів, доводить зворотне.

Італійський телеканал TG5 опублікував відеозапис, зроблений кимось із членів екіпажу лайнера на капітанському містку в перші хвилини після аварії. У темряві видно силует Скеттіно, що розмовляє по телефону. Замість того щоб оголосити про евакуацію, він просив рекомендацій у начальства.

– Із затонулого круїзного лайнера Costa Concordia почали відкачувати пальне
– Дружина Скеттіно запевняє, що відео сфабриковано

Нагадаємо, після того, як прибережний риф пропоров лівий борт Costa Concordia, судно частково набрало воду і завалилося на бік. На борту знаходилися близько 4,2 тисячі осіб. Внаслідок НП загинули, за останніми даними, 17 людей, ще 15 числяться зниклими безвісти.

За однією з версій, що циркулює у ЗМІ, трагедія сталася через те, що капітана, який виконував маневр поблизу острова, відволікла його молода коханка – молдаванка Домніка Чемортан. Також існує припущення, що Скеттіно, як і Чемортан, були одними з перших, хто покинув борт судна. Капітан, однак, наполягає, що покинув судно чи не останнім, бо керував евакуацією.

Раніше в розпорядження ЗМІ потрапили аудіозаписи переговорів Скеттіно з береговою охороною, співробітник якої буквально кричить на капітана, щоб той повернувся на борт судна. Втім, пізніше були оприлюднені записи прослуховування телефонних розмов, які Скеттіно вів після трагедії з поліцейської дільниці. Згідно з ними, у фатальний вечір діями капітана керував якийсь “менеджер”, який нібито змушував його підійти до берега на небезпечну дистанцію.

На новому відеозаписі в голосі капітана не відчувається потрясіння, він ніби не в курсі, що сталося, хоча судно вже має видимий крен, зазначає телеканал.

“Капітане, пасажири почали самі залазити в рятувальні шлюпки”, – доповідає хтось з пасажирів на містку. “Ну й добре”, – відповідає капітан лайнера і через мить додає: “Нехай тримають курс до берега”.

Далі він відповідає комусь із помічників, що в телефонній розмові начальство йому повідомило, що з двома затопленими відсіками лайнер цілком собі може продовжувати рух. Згодом, щоправда, виявилося, що затоплені були аж шість відсіків по лівому борту. Скеттіно постійно говорить про якийсь буксир, мабуть, розраховуючи дотягнути судно до берега, до якого було близько 100 метрів.

На пропозицію одного з помічників оголосити загальну тривогу Скеттіно не реагує, наказ покинути корабель було віддано аж о 22.32, через майже годину після того, як лайнер налетів на риф. Тоді тільки таємничий відеооператор починає покидати капітанський місток і припиняє зйомку, зазначає Corriere della Sera.

Хто є автором скандального відео і чому воно “спливло” тільки тепер, наразі невідомо. Однак відеозаписом дуже зацікавилися слідчі, вони мають намір з його допомогою відновити хід подій того вечора. Франческо Скеттіно зараз перебуває під домашнім арештом. Його звинувачують у злочинній недбалості, ненавмисному вбивстві і залишення судна в небезпеці.

Нагадаємо, що італійська прокуратура попросила засудити капітана круїзного лайнера Costa Concordia Франческо Скеттіно до небувалого терміну тюремного ув’язнення – 2697 років.

Дружина Скеттіно запевняє, що відео сфабриковано

Дружина капітана Фабьола Руссо захищає чоловіка, незважаючи на чутки про його зраду. Вона повторює, що її чоловік – твердий і рішучий чоловік, а справжність відеозапису, що ілюструє протилежне, ще треба довести.

“Фільм зроблено неякісно… З Франческо ми помітили, що послідовність фраз, поданих на запису, не та, що була насправді”, – говорить дружина капітана.

На думку Фабьоли Руссо, переговори капітана з керівництвом після аварії якраз доводять діяльність її чоловіка: він не панікував, просив у місцевої влади буксир, робив усе, що потребувала ситуація. “Його рішення врятували життя 4,3 тис пасажирів”, – заявляє жінка.

http://newsru.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Зимове ретро в Неаполі (ФОТО)

ВР розширила права закордонних українців