in

Forbes склав список найбагатших українців

  Український журнал Forbes склав список найбагатших українців. Сумарні статки ТОП-100 списку зменшилися за рік після складання попереднього рейтингу на $2 млрд – до $54 млрд.

Як відзначає видання, основна причина – друга хвиля кризи на фондовому ринку, в результаті якої інвестори зробили глобальну переоцінку цілої низки галузей, насамперед сировинних і орієнтованих на експорт.

Це призвело до погіршення позицій багатьох сталевих і нафтогазових магнатів з глобального списку мільярдерів. При цьому, як зазначає видання, криза в Європі вибила з перегонів багатьох банкірів, у тому числі українських.

Так, впали котирування акцій вітчизняних аграріїв – ідея, що Україна врятує світ від продовольчої кризи, більше не виглядає такою вже бездоганною.

Разом з тим, бізнесмени з галузей, орієнтованих на внутрішній попит, і високотехнологічних галузей, навпаки, стали багатшими. Підсолодили кризу виробники цукерок: італієць Мікеле Ферреро піднявся з 32-го рядка списку найбагатших людей планети на 23-й, а Порошенко вперше увійшов до списку глобальних мільярдерів.

“Зрозуміло, на розстановку сил в українській першій сотні впливали не тільки глобальні тенденції. При найближчому розгляді бізнес-імперії Віктора Пінчука, Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова виявилися значно різноманітнішими і дорожчими, ніж вважалося раніше”, – пише видання.

При цьому Forbes додав, що включення в розрахунок додаткових активів дозволило підвищити оцінку статків цих мільярдерів.

Варто також підкреслити, що цього року в українському списку 19 новачків. Деяким з них, наприклад Нестору Шуфричу, до недавнього часу вдавалося залишатися в тіні і не асоціюватися з підконтрольними підприємствами, пояснює журнал.

“Добре знаючи нелюбов українського бізнесу до публічності, запевняємо: список таємних мультимільйонерів далеко не вичерпаний”, – відзначає Forbes.

У першу десятку найбагатших українців, за версією Forbes, увійшли:

1. Рінат Ахметов, статки – $16 млрд, сфера діяльності – металургія, ПЕК;
2. Віктор Пінчук, $4,2 млрд, металургія, медіа;
3. Ігор Коломойський, $3 млрд, фінанси, металургія, ПЕК;
4. Геннадій Боголюбов, $2,8 млрд, фінанси, металургія, ПЕК;
5. Костянтин Жеваго, $1,8 млрд, металургія, машинобудування, фармацевтика;
6. Юрій Косюк, $1,3 млрд, АПК;
7. Андрій Веревський, $1 млрд, АПК;
8. Петро Порошенко, $1 млрд, харчова промисловість, машинобудування;
9. Сергій Тігіпко, $989 млн, фінанси, машинобудування;
10. Олександр Ярославський, $960 млн, інвестиції.

Варто також підкреслити, що син президента України, Олександр Янукович, з бізнесом в нерухомості та фінансах зайняв 98-у позицію в списку, видання оцінило його статки в 99 млн.

http://project.ukrinform.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Допоможіть знайти Олену Долженко

Українці вп‘ятеро рідше відстоюють свої права за кордоном, ніж іноземці