in

Гінекологічні хвороби у жінок. Симптоми і ознаки

На жаль, гінекологічні захворювання у жінок не є рідкісним випадком у ритмі сучасного життя. Погана екологія, неправильне харчування і стреси знижують наш імунітет, що часто є причиною виникнення багатьох захворювань жіночої статевої сфери. Однак є і такі захворювання, які є спадково набутими.

Risultati immagini per PROBLEMI GINECOLOGICI

Гінекологічні хвороби та їх причини

Гінекологічні захворювання – це хвороби жіночої статевої системи, які проявляються різними симптомами і ознаками.

Однак серед них виділяють найбільш поширені симптоми, що спостерігаються при більшості захворювань гінекологічної сфери.

Гінекологічні проблеми у жінок зустрічаються досить часто. При цьому кількість жінок зі скаргами на захворювання статевих органів з кожним роком значно зростає. Це пов’язано з різними факторами як внутрішньої, так і зовнішньої середовища жіночого організму.

Всі причини гінекологічних захворювань умовно класифікуються на внутрішні і зовнішні.

До зовнішніх факторів відносять:

    часті або періодичні, але досить сильні стресові реакції на зовнішні подразники;

    погіршується екологічна обстановка, яка спостерігається у великих містах;

    ранній початок статевого життя;

    часта зміна статевих партнерів;

    недотримання правил гігієни і в результаті цього часте розвиток інфекційних захворювань;

    інфекційні захворювання як ризик виникнення симптомів гінекологічного захворювання;

    безконтрольний і частий прийом антибіотиків.

До внутрішніх факторів відносять:

    патології розвитку жіночих статевих органів, наприклад, подвоєння піхви або наявність дворогій матки;

    неправильне розташування внутрішніх статевих органів;

    гормональні захворювання;

    мимовільні викидні або аборти, за яких були проведені медичні втручання, зокрема, вишкрібання порожнини матки.

Risultati immagini per PROBLEMI GINECOLOGICI

Симптоми гінекологічних хвороб

Всі захворювання гінекологічного профілю поділяються на 3 групи по причині, що спровокувала те або інше захворювання. До першої групи належать захворювання, пов’язані з розвитком інфекції в організмі жінки. Друга група включає в себе патологію ендокринної системи і порушення гормонального фону організму жінки. До третьої групи належать захворювання з розвитком гіперпластичних або дистрофічних змін, пухлинним процесом.

Зустрічаються симптоми, які зустрічаються при будь-якому захворюванні з кожної групи.

Симптоми гінекологічних захворювань – це специфічні ознаки, які присутні при захворюваннях тільки статевої сфери. До них відносять:

    белі – патологічні виділення білястого кольору, як правило, їх кількість залежить від активності процесу.

    кровотечі, які виникають поза менструацій, при цьому вони можуть виникати як у середині менструального циклу, так і до чи після неї. Кровотечі бувають дуже сильними, а бувають мажущими або зовсім незначними. Кровотечі можуть з’являтися відразу після статевого акту. Всі ці симптоми неодмінно повинні стати умовою обов’язкового відвідування гінеколога;

    свербіж або печіння в ділянці статевих органів. Вони можуть виявлятися в різному ступені. Печія буває незначним, маємо лише невеликий дискомфорт. А буває нестерпним і болісним, коли жінка завдає собі серйозні ушкодження, намагаючись зняти свербіж;

    неприємні відчуття при статевому акті, аж до болю й неможливості через це займатися сексом;

    виникнення дискомфорту або болю під час сечовипускання;

    в результаті гінекологічних захворювань у деяких випадках на статевих органах жінки можна виявити ерозії або виразки, що свідчить про наявність у неї захворювань гінекологічного характеру;

    ще одним симптомом, характерним для захворювань статевих органів, є болі внизу живота, вони бувають найрізноманітнішого характеру, наприклад, розпираючий, тягнучі або тиснуть;

    в результаті гінекологічних хвороб може виникнути невынашиваемая вагітність або вівторкове безпліддя, численні викидні.

Risultati immagini per PROBLEMI GINECOLOGICI

Причини та ознаки гінекологічних захворювань за трьома групами

Перша група захворювань, викликаних різними інфекціями, найчастіше діагностується в результаті наступних причин:

    ІПСШ – інфекції, що передаються статевим шляхом. Особливе місце серед них відводиться гонореї, трихомониазу, кандидозу, або молочниці, хламідіозу;

    захворювання вірусної етіології, що може викликати вірус генітального герпесу, ВІЛ, цитомегаловірус або вірус папіломи людини;

    захворювання гнійно-запального характеру. Тут виділяють часто зустрічаються захворювання: кольпіти, ендометрити, аднексити, цервіцити, пельвитоперитониты, вульвіти та інші захворювання.

Серед причин, що викликали захворювання даної групи, виділяють специфічні мікроорганізми, що викликають ІПСШ, і неспецифічні, куди відносять всі інші захворювання. Такі захворювання передаються статевим шляхом, так і з’явитися в результаті рознесення по крові з інших систем та органів.

Симптоми гінекологічних захворювань першої групи в основному представляють із себе скарги на наявність белей, гнійні виділення зі статевих шляхів, болючість при статевому акті і сечовипусканні, свербіж і печіння в області геніталій, а також можливість наявності ерозій і виразок на жіночих статевих органах.

Розвитку запальних процесів сприяють будь-які інфекції, захворювання, аборти, пологи, переохолодження, маніпуляції оперативного та діагностичного характеру (вишкрібання матки, зондування порожнини матки, гістероскопія, гидротубации, гістеросальпінгографія та ін), недотримання особистої гігієни, непомірний прийом антибіотиків. Поширенню інфекції може також сприяти наявність внутрішньоматкової спіралі (ВМС).

При її використанні ризик розвитку запальних процесів збільшується в 4-5 разів. Таким же властивістю, розповсюдження інфекції, володіє і неправильне застосування внутривлагалищных тампонів.

Друга група гінекологічних захворювань, що виникають в результаті різних порушень гормонального фону або ендокринної системи

В основному з’являються наступні симптоми: порушення менструального циклу, відсутність місячних або аменорея, зменшення або збільшення менструального циклу, місячні можуть стати дефіцитним або ж, навпаки, рясними, можуть з’являтися кров’янисті виділення поза місячних. Крім цього в результаті гормональних порушень можуть виникнути дисфункціональні маткові кровотечі, тобто менструації у жінки стають ациклічні та нерегулярними. В результаті всього цього у жінки розвивається вторинне безпліддя, яке вимагає негайного лікування. Проте яке б не відбулася зміна менструального циклу, обов’язково потрібно проконсультуватися з гінекологом.

До третьої групи гінекологічних захворювань відносять пухлинні процеси

Причому не обов’язково, щоб ці процеси були злоякісними. Сюди ж відносяться і кістозні утворення в яєчниках, і міома матки, і зміни шийки матки, такі як псевдоерозії, ерозії та виразкові зміни. Серед ознак у третій групі захворювань жінки найчастіше відзначають болючість під час статевого акту або кровотечі з статевих шляхів після інтимної близькості, кровотечі, не пов’язані з менструаціями.

Однак незважаючи на специфічні симптоми гінекологічних захворювань, зустрічаються і такі, які або довгий час ніяк себе не проявляють, або неспецифічні ознаки настільки, що тривалий час жінку можуть лікувати зовсім не від гінекологічного захворювання.

Лікування захворювань гінекологічної сфери – справа складна і відповідальна. Ні в якому разі не рекомендується займатися самолікуванням, оскільки це може призвести до непередбачуваних результатів і тільки ускладнити ситуацію.

В результаті неграмотного лікування можуть розвинутися ендометрит, безплідність або ракова пухлина.

Будь-які гінекологічні захворювання та їх симптоми вимагають якнайшвидшого звернення до лікаря з метою постановки правильного діагнозу і призначення необхідного лікування. Це дасть можливість відновити функції статевої сфери і отримувати від інтимної близькості тільки задоволення без боязні розвитку кровотечі або хворобливих відчуттів.

Саме тому потрібно проходити медичні профілактичні огляди у акушера-гінеколога.

Зазвичай достатньо проходження і здачі всіх необхідних аналізів 1-2 рази в рік в залежності від наявності скарг та самопочуття. Якщо ж у жінки є проблеми гінекологічного характеру, тоді відвідувати гінеколога їй необхідно частіше за індивідуальною домовленістю з ним.

___________________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Українців в Італії запрошують приєднатися до «Маршу за Європу»

Генеральне консульство України в Мілані запровадило нову послугу запису на прийом