in

Lamborghini: 50 років на верхівці автопромисловості

  У 1963 році виробник тракторів Ферруччо Ламборгіні заснував автомайстерню у місті Сантагата Болоньєзе, у серці автомобільної промисловості Італії. Відтоді бренд 50 років створював ексклюзивні та потужні автомобілі, знані по всьому світу.

Від першого 350GT до знакових Miura, Murcielago, Gallardo і до найостаннішого Veneno. Ці суперкари доступні лише обраним, але бажані усіма.

Нині легендарна італійська марка святкує півстолітній ювілей. З цієї нагоди на Женевському автосалоні компанія представила нову модель Veneno.

Президент Штефан Вінкельман погодився відповісти на наші запитання.

Euronews:
Які характеристики цієї машини? Вона найдорожча та найшвидша з усіх Lamborghini?

Штефан Вінкельман:
Перш за все, ми не просто так випустили цей автомобіль дуже обмеженою серією. Ми зробили це, аби залишити собі більше простору для фантазії у дизайні, більше можливостей використати нові матеріали та технології. Але потім усі ці інновації ми використаємо у решті нашої продукції, яка змусить людей мріяти про неї і втілювати мрії у життя.

Ця машина має V-подібний 12-циліндровий двигун, що розвиває потужність 750 кінських сил. У співвідношенні з вагою це майже 2 кілограми до 1 кінської сили. Прискорення до 100 кілометрів за 2,8 секунди. Максимальна швидкість, обмежена електронікою, 355 км/год.

Euronews:
Існує лише три Veneno. І всі вони вже мають покупців. Яке призначення цієї машини?

Штефан Вінкельман:
Ми завжди намагаємося досягти досконалості, завжди зробити краще, завдати напрямок тренду. Тому, поруч із такими продуктами як Aventador та Gallardo, ми створюємо культові машини, які є обличчями нашого бренду, які додають Lamborghini популярності та бажаності.

Euronews:
Ви завершили 2012 рік із хорошим результатом: 2083 машини, продані у 45 країнах світу. У порівнянні з попереднім роком, це на 50% більше у США, і на 34% загалом по світу. Схоже, криза на Вас не позначилася?

Штефан Вінкельман:
Я можу сказати, що 2008-го, 09-го та 10-го ми сильно постраждали від кризи. Ринок ексклюзивних автомобілів не захищений від неї. Зараз здається, що наша ситуація стабілізувалася, але я б не став робити якість конкретні прогнози на 2013-й. Звичайно, через ситуацію на найважливішому для нас ринку, США, ми дивимося на поточний рік з оптимізмом.

Euronews:
Lamborghini традиційно лідирує на американському ринку. Але щодо перспективи на майбутнє, ринки сходу цікавіші, особливо китайський. Яка Ваша стратегія завоювання покупців у цих країнах?

Штефан Вінкельман:
Ми ставимося однаково до клієнтів по всьому світу. Якщо подивитися трохи назад, кілька років тому такого поняття як ринок спорткарів в Китаї не існувало, а нині він на другому місці у світі. Це означає, що нашу філософію, наш стиль цінують, і не лише у Китаї, але й в Азії взагалі. Ще один позитивний момент у цьому регіоні в тому, що середній вік населення менше, ніж у Європі та США.

Euronews:
Ви казали, що до 2015 року зменшите викиди двоокису вуглецю ваших автомобілів на 35%. Також плануєте створити гібридну версію свого концепт-кару Urus. Які ще кроки робитимете у цьому напрямку?

Штефан Вінкельман:
Перш за все ми притримуємося нашого наміру зменшити викиди до 2015 року. Що стосується Urus, він буде ідеальним автомобілем. Він буде не лише гібридним, але й першим Lamborghini з турбованим двигуном. Рішення, чи запускати його в серію, ми будемо приймати в кінці цього року. Тому 2013-й – вирішальний для нас, наш ювілейний рік.

Euronews:
Останні роки Lamborghini працює над вдосконаленням співвідношення потужності до маси. Ваші пріоритети не змінилися?

Штефан Вінкельман:
Ми відточуємо наші технології. Для спортивного автомобіля найважливішими є дизайн та, звичайно, продуктивність. Але й до інших аспектів приділяють все більше уваги, наприклад, до співвідношення потужності до маси. Ми працюємо над зменшенням ваги, тому що зараз маємо потрібні матеріали, такі як карбон та інші матеріали, що дозволять нам покращити стабільність та керованість. Ці елементи стають більш важливими для спорткарів зараз та в майбутньому.

Euronews:
Які цілі Lamborghini має на майбутнє?

Штефан Вінкельман:
Перша – це успішно завершити цей рік. У нас багато проектів в Італії та у світі. Ми ще наробимо галасу навколо наших нових продуктів. Ви бачите за моєю спиною одну з новинок Veneno, раніше ми презентували Aventador родстер. Упродовж цього року ви побачите більше.

Euronews:
Поговоримо про перегони. На початку дев‘яностих Lamborghini брала участь у “Формулі-1” власною командою та як постачальник двигунів для кількох інших. Зараз ваші машини беруть участь у кількох чемпіонатах. Чи збираєтеся ви повертатися до “Формули-1”?

Штефан Вінкельман:
Наша стратегія в автоспорті – це змагання однієї (монобрендові) марки у Європі, торік ми стартували в Азії, а скоро вперше будемо у США. Також ми хочемо виступити як конструктори у GT3-серії, бо це наше природне середовище. Ми робимо автомобілі для доріг. У нас немає наміру повертатися до “Формули-1”.

Euronews:
Останнє запитання: чому Lamborghini – це мрія? Що означає створити ідеальний автомобіль?

Штефан Вінкельман:
Я розпочну з другої частини запитання. Ідеальним Lamborghini буде наступний, той, який ми зробимо у майбутньому. Чому наші автомобілі – це мрія? Відповісти легко: через дизайн, через показники, через те, що це культ, який змушує дітей мріяти, і змушує їх намагатися втілити свої мрії в життя.

http://ua.euronews.com/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українські заробітчани з 9 травня платитимуть новий податок

Смак Італії. Як паста стала символом об’єднання нації