in

Під час депресії ходьба змінює наш мозок

Чи знали ви, що помірне, але постійне фізичне навантаження покращує самопочуття у період депресії? Для цього достатньо навіть півгодинної щоденної прогулянки.

 

Коли люди страждають від депресії, у своєму світі вони живуть в іншому темпі. Тоді мозок має значно нижчий рівень активності і створює менше нейронних зв’язків, пише Моє здоров’я.

Згідно з проведеним в Університеті Іллінойсу дослідженням, мигдалеподібне тіло – ділянка мозку, що відповідає за емоції – під час депресії функціонує набагато пасивніше, ніж зазвичай.

Такі зміни у роботі мають конкретну мету: змусити нас зосередитися на собі. Мінімальний рівень активності дозволяє нам проаналізувати внутрішній світ, зрозуміти його і вирішити свої питання.

Очевидно, такі завдання не бувають легкими. Депресію неможливо вилікувати так, як грип чи інфекцію. Для того, щоб подолати цей стан, потрібно застосувати до проблеми інший підхід.

Насамперед, якщо це порекомендує лікар, можна пройти курс медикаментозного лікування у комплексі з відповідною терапією.

Неврологи дивляться на цей процес з іншої точки зору і говорять про явище нейропластики.

Нові інтенсивні й значущі стимули і відчуття можуть “знову активувати” наші нейронні зв’язки. Часом, здавалося б, банальна щоденна прогулянка на свіжому повітрі може мати значний терапевтичний ефект.

Сьогодні поговоримо саме про це. Впевнені, інформація варта вашої уваги!

Якщо ви страждаєте від депресії, не забудьте сходити на прогулянку

2-holovnyi-bil

Скотт Лангенекер, психіатр з Університету Іллінойсу, пояснює, що одним із факторів, які провокують депресію, є “пережовування думки”.
 

Буває, люди переживають певні періоди в житті, коли вони стають одержимі негативними чи фаталістичними ідеями.

    Це як безкінечний приспів. Негативні думки накопичуються доти, поки врешті-решт людина не доходить до такого фаталістичного емоційного стану, який змушує її падати у власну чорну діру.

Рутинні заняття, маленьке житло і навіть постійне спілкування з одними й тими самими людьми може ще глибше вкорінити “пережовування думки”.

Депресія є більш звичним явищем у мегаполісах, ніж в містечках та селах, де люди ближчі до природи.

    Звичайно, ми не можемо все залишити і переїхати жити в гори. Нам просто потрібно знайти декілька годин для себе і для спілкування з природою.
    Якщо ви страждаєте від депресії, ходіть кожного дня на прогулянку в парк, ліс чи на пляж. Це може бути будь-яка зелена місцина, де є можливість пройтися.

Буквально вже через декілька днів ви почнете відчувати певні перетворення.

Змінюється настрій

Під час фізичних вправ, навіть якщо це звичайна півгодинна прогулянка, мозок виділяє ендорфіни.

    Ендорфіни взаємодіють з рецепторами в мозку і знижують сприйняття смутку, негативу і навіть болю.
    Відповідно до пояснень неврологів, ендорфіни забезпечують приємні відчуття. Це явище часто називають “ейфорією бігуна”.
    Це позитивне відчуття заряджає енергією та допомагає позбутися нав’язливого та фаталістичного мислення. Завдяки цьому легше побачити все у перспективі.

Сприяння нейронним зв’язкам

3-mozok-neirony

Ми уже згадували, що між втратою нейронних зв’язків та депресією є певна залежність. Важливо знати, що помірне, але регулярне фізичне навантаження може покращити роботу мозку.

З нами відбуваються неймовірні речі.

    Перш за все, явище, що отримало назву “нейрогенез”, створює нові клітини мозку.
    Серцебиття стабілізується, мозок отримує більше кисню, і це допомагає вивільнити більшу кількість приємних, позитивних та мотивувальних нейрохімікатів.
    Уся ця внутрішня “хімія” створює нові клітини та сприяє зміцненню нейронних зв’язків.

Ви не зможете відчути позитивний результат у перші хвилини чи перший день ходьби. Фізичне навантаження повинне бути регулярним.

Просто кожного дня хоча б на півгодини ходіть на прогулянку і пам’ятайте, що це “час для себе”.

Час насолоди.

Ходьба спонукає до творчості

4-pishi-prohulianky

Декому може здаватися дивним: яка може бути користь від творчості, якщо хтось страждає від депресії? Вірте чи ні, але ця потужна здатність стимулювати покращення допомагає побачити позитивний шлях до одужання.

4-pishi-prohulianky

Ходьба нас розслабляє. Кожен крок і кожен ковток свіжого повітря стимулює наш мозок.

    Саме у такі моменти єднання зі своїм внутрішнім світом та добробутом можна побачити багато речей у перспективі.
    Позитивне мислення – це хороший спосіб розірвати ті маленькі ланцюги, які приковують нас у стані депресії.
    Під час прогулянки у нас з’являються нові ідеї. І вони не обов’язково пов’язані з творчістю чи мистецтвом, це можуть бути просто прояви особистої винахідливості, які і допоможуть вибратися з темної діри.
    Подолати депресію непросто. Але нові мрії, проекти і спочатку бажання, а згодом й рішення все змінити неодмінно прийде.

Тож варто запросити у своє життя цю маленьку зміну. Якщо ви страждаєте від депресії, почніть ходити на прогулянки і дайте мозку можливість поступово зцілюватися.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Жовтневі землетруси в Італії сильно змістили земну кору

10 продуктів від болю в горлі