in

Капітан “Коста Конкордії” зізнався, що відверто брехав

Капітан лайнера “Коста Конкордіа”, що затонув, Франческо Скеттіно в ході допиту визнав, що раніше він збрехав, сказавши, що встав на якір незабаром після зіткнення з рифом. Як повідомляє Corriere della Sera, відректися від колишньої заяви Скеттіно змусив 40-хвилинний відеозапис, який зробили італійські митники. Вони прибули на місце події через 10 хвилин після зіткнення. На відео видно, що Скеттіно поставив судно на якір далеко не відразу.

Крім цього, капітан визнав, що він допустив помилку, пропливаючи повз острова Джильо. “Не знаю, чому це сталося. Я став жертвою власних думок”, – сказав капітан.

За словами Скеттіно, він занадто пізно вирішив повертати, через що судно потрапило на мілину і напоролося на риф. Спочатку капітан заявляв, що судно зіткнулося зі скелями, не позначеними на мапі, проте 17 січня в ході тригодинного допиту Скеттіно зізнався, що хотів передати привіт своєму другові й колезі Маріо Теренціо Паломбо, з яким він розмовляв телефоном в момент зіткнення.

Разом з тим, капітан запевняє, що маршрут був розпланований з самого початку і він не відхилявся від плану.

“Я плив на око, бо я добре знаю глибину води тут і вже 3-4 рази я проробляв подібний маневр”, – сказав Скеттіно.

Слідство також встановило, що між зіткненням (яке сталося о 21:42 за місцевим часом) і початком евакуації (22:58) Скеттіно зробив як мінімум три дзвінки Роберто Ферраріні, який займається в компанії Costa Crociere (саме їй належав лайнер ) управлінням морськими круїзами. Зміст розмов слідство сподівається встановити, допитавши Ферраріні, – Скеттіно не зміг їх переказати.

Крім того, Скеттіно продовжив заперечувати звинувачення в тому, що він утік з тонучого лайнера. За словами капітана, він допомагав пасажирам сідати в шлюпки, але раптово спіткнувся і сам опинився всередині однієї з них. Чому в тому човні виявилися його помічники Дімітрі Хрістідіс та Сільвія Короніка, він не пояснив.

Для того, щоб переконатися, що капітан був тверезий під час зіткнення, слідство вирішило перевірити його на наявність алкоголю і наркотиків у крові.

Раніше Corriere Fiorentino опублікувала запис переговорів Скеттіно з начальником порту Ліворно Грегоріо Маріа де Фалько. Де Фалько наказав капітанові повернутися на судно і координувати евакуацію, в той час як Скеттіно відмовлявся робити це через темряву.

http://gazeta.ua

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Число жертв аварії круїзного лайнера Costa Concordia збільшилося до 11 осіб

Коста Конкордія та повернення її пасажирів (ВІДЕО)