in

“Золотий ведмідь” Берлінале дістався італійцям

Художній фільм “Цезарь повинен померти” італійських братів-режисерів Паоло та Вітторіо Тавіані отримав головний приз 62-го Міжнародного кінофестивалю “Берлінале”.

Про це під час церемонії нагородження у Берліні в суботу заявив голова міжнародного журі, британський режисер Майк Лі.

“Золотий ведмідь” як нагорода за кращий фільм дістається Паоло та Вітторіо Тавіані за фільм “Цезарь повинен померти””, – сказав він.

Італійська стрічка є напівдокументальним фільмом, здебільшого показаним у чорно-білому кольорі. У ній йдеться про в’язнів в одній з римських тюрем, які готують театральну постановку “Юлій Цезарь”. Автори картини намагалися показати вплив великого мистецтва, яке на краще змінює навіть грішників.

“Срібного ведмедя” за кращу режисуру отримав німець Крістіан Петцольд за фільм “Барбара”. У центрі картини – історія лікарки з НДР, яка намагається втекти до коханого на Захід, однак в останній момент віддає свій шанс на порятунок молодій пацієнтці.

Кращими сценаристами були визнані Ніколай Арсель та Размус Хайстерберг як автори сценарію до фільму “Королівська справа” (Данія-Чехія-Німеччина-Швеція), в якій йдеться про придворні інтриги за датського короля Крістіана VII. Мікель Бое Фольсгард, що зіграв короля, був відзначений “Срібним ведмедем” як кращий актор.

Кращою актрису журі назвали Рейчел Мванзу з Конго, яка зіграла головну роль у фільмі “Бунтівниця” (Канада). У центрі уваги картини – вербування солдатів серед дітей для громадської війни в Африці.

За кращу мистецьку роботу “Срібного ведмедя” отримав німецький оператор Лютц Райтемайєр за свою роботу над китайським історичним фільмом “Рівнина Білого оленя” Вана Цюаньаня.

“Гран-прі” журі дістався угорцю Бенедеку Флігауфу за фільм “Усього лише вітер”. Режисер показує у своїй картині життя ромів в Угорщині.

“Похвальну відзнаку” журі отримала франко-швейцарська соціальна драма “Сестра” Урсули Мейєр.

Романтична чорно-біла стрічка “Табу” португальця Мігеля Гомеса була відзначена престижною кінопремією імені Альфреда Бауера, який заснував “Берлінале”.

“Золотий ведмідь” у категорії “кращий короткометражний фільм” дістався роботі португальського режисера Йоао Сальвіци “Рафа”. “Срібного ведмедя” отримала стрічка японця Атуші Вади “Великий кролик”.

До складу журі фестивалю входили також нідерландський фотограф та режисер Антон Корбайн, іранський сценарист та режисер Асгар Фараді, франко-британська акторка Шарлота Гейнсбург, американський актор Джейк Джилленхол, французький режисер та сценарист Франсуа Фійон, алжирський письменник Буалем Сансаль та німецька акторка Барбара Зукова. У головному конкурсі змагалися 18 картин, у секції короткометражок – 27 робіт.

Ганна Снігур-Грабовська, БЕРЛІН. 19 лютого 2012 року.

http://www.ukrinform.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

В Івано-Франківську у кожної 20-ої дитини батьки за кордоном

Кабмін розробив альтернативний законопроект про біометричні паспорти