in

Італія просить на місяць повернути їй “Мону Лізу”

   Група італійських мистецтвознавців має намір на місяць позичити у паризького Лувру картину Леонардо да Вінчі “Мона Ліза” (“Джоконда”) і виставити її у Флоренції, де жив художник.

Влада Франції погодилася провести переговори з цього приводу, повідомляє Лента.ру.

“За словами професора Сільвано Вінчеті, який очолює Національний комітет із підтримки історичної і культурної спадщини, в Італії розуміють, що картина належить Франції, і не претендують на її повернення на батьківщину на постійній основі. Італійці просять позичити їм картину тільки на грудень 2013 року, оскільки цього місяця буде сто років з її останньої демонстрації на батьківщині”, – зазначається в повідомленні.

“Мона Ліза” виставлялася у Флоренції 1913 року. Її викрав із Лувра італійський співробітник музею Вінченцо Перуджа, який вважав, що Франція отримала картину незаконно. Він привіз полотно в Італію, але його заарештували, а картину конфіскували. Перш ніж повернути “Мону Лізу” Франції, її на місяць виставили у Флоренції.

“Мона Ліза” була створена між 1503 і 1506 роками у Флоренції. Вважається, що Леонардо да Вінчі написав її на замовлення Франческо дель Джокондо, дружиною якого була ця модель. Достовірно не відомо, як картина опинилася у Франції, проте з наполеонівських часів вона зберігається в Луврі.

http://www.ukrinform.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

І Форум української молоді в Італії (ФОТО)

В Сквілаче українець опинився в лікарні з ножовими пораненнями