in

Клуні виступає за повернення “Мони Лізи” в Італію

  Американський актор і режисер Джордж Клуні виступив за повернення картини Леонардо да Вінчі “Мона Ліза” в Італію.

“Актор заявив, що полотно має повернутися на батьківщину свого творця, під час презентації фільму “Мисливці за скарбами” в Мілані”, – йдеться у повідомленні.

Раніше Клуні заявляв, що підтримує вимоги Греції про повернення їй скульптур Парфенона, які зберігаються у Британському музеї.

“Мона Ліза” була написана між 1503 і 1506 роками у Флоренції, де тоді жив Леонардо. Дослідники припускають, що картину приблизно в 1519 році купив французький король Франциск I. Полотно зберігалося в замку Фонтенбло, поки Людовик XIV не перевіз його у Версаль. Після Французької революції картину перемістили в Лувр, що став музеєм. У Флоренції відтоді вона побувала лише одного разу — коли в 1913 році її викрав з Лувру італійський співробітник музею Вінченцо Перуджа. Перш ніж передати “Мону Лізу” Франції, Італія влаштувала її місячну виставку.

Фільм Джорджа Клуні “Мисливці за скарбами” розповідає про групу мистецтвознавців, які наприкінці Другої світової війни об’єдналися заради пошуків викрадених нацистами витворів мистецтва.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Почалося формування дільничних виборчих комісій закордонних виборчих дільниць

«Ми зараз починатимемо будувати країну, хоча мали б це зробити 20 років тому»