in

Українці продають “зайві” нирки, сперму, мозок і кров

  Люди віддають свої органи за хороший гонорар: нирка – 50 тисяч доларів, кров – 16 грн за 100 мл, на спермі чоловіки можуть заробити 100 грн.

Українці почали активніше заробляти “натурпродуктом”. Донори здають кров, плазму і навіть готові ділитися спинним мозком. Особливо така практика поширена в Харкові. Підтвердження тому – велика кількість приватних пропозицій на сайтах оголошень.

“Приміром, за значний гонорар 24-річний хлопець бажає продати одну зі своїх нирок, а панночка з вищою освітою готова поділитися яйцеклітиною”, – пише “Сегодня”.

Як виявилось, такі процедури діляться на законні і кримінально карані. Серед перших – здача крові, сперми і донорство яйцеклітини. А ось за продаж нирки або печінки донор може отримати 7 років в’язниці.

Найлегший спосіб поповнити гаманець – здати кров на станції переливання, отримавши за кожні 100 мл 16 грн. (За раз можуть взяти до 400 мл). Плюс, кожному донорові дають чай і 18 грн на харчування. Якщо здаєте вперше – отримаєте лише гроші на їжу, гонорар за червону рідину дають після кількох процедур.

“Необхідна довідка про стан здоров’я від терапевта і флюорографія. При собі потрібно мати паспорт, людина повинна бути прописана в Харкові або області. Донорів з інших областей ми не приймаємо, можливо, ви здавали кров в іншому регіоні і вас забракували через перенесену в дитинстві жовтяницю, але перевірити це ми не можемо – у кожній області своя база”, – розповіли на станції.

Якщо вашу кров визнають придатною, можуть відправити здавати її на плазму: тут розцінки такі ж, але для того, щоб витягти з крові дорогу плазму, “викачають” 600-800 мл, а значить, заробіток збільшиться.

Потрібні донори і в репродуктивні клініки. На спермі чоловіки можуть заробити 100 грн. Але для цього перший раз здавати сперму доведеться безкоштовно: пробірку помістять у спеціальний холодильник, якщо за півроку вміст не зіпсується – донор може здавати сперму вже за гроші. Вік донора – 20-40 років, він повинен мати відмінне здоров’я і не курити.

Жінки можуть “пожертвувати” власну яйцеклітину безплідній парі. Це можна зробити анонімно або “з рук в руки”. Інкогніто (після здачі всіх необхідних аналізів) – яйцеклітину куплять медики. “За процедуру жінка отримує компенсацію в залежності від віку і здоров’я. У донора обов’язково повинна бути своя дитина”, – сказали у клініці. Якщо шукати пару самостійно – сума гонорару може зрости в 7-8 разів. Одна з потенційних донорів яйцеклітини пояснила високу ціну так: “Знаючи про хворобливість маніпуляцій, оцінюю свої послуги в 32 000 грн”.

Незважаючи на величезну кількість пропозицій з продажу внутрішніх органів, трансплантологи кажуть, що такі операції в Україну незаконні. “До нас часто приходять люди з пропозицією продати нирку, але за законом донором може стати лише близький родич, і ці люди йдуть ні з чим”, – розповів заввідділенням трансплантології Харківського обласного клінічного центру урології та нефрології ім. Шаповала Віталій Бублик.

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 ______________________________________________

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

Спорідненість треба підтверджувати документами. З дозволу рідних, медики пересаджують пацієнтам органи загиблих людей, але в цьому випадку хворим доводиться роками чекати своєї черги. Сьогодні пересадки нирки потребують близько 70 харків’ян. Зважаючи на незаконність маніпуляцій в оголошеннях донори вказують, що готові виїжджати на операції за кордон.

http://tsn.ua

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Син Авакова зустрів Новий рік і Різво в Італії

В Італії відбудеться концерт «Квартал 95»