in

Українські швачки на фабриках Adidas, Zara та Mexx отримують мізерні зарплати, – дослідження

Українки, що працюють швачками на фабриках, що шиють одяг для модних європейських брендів, часто отримують дуже низьку зарплату. Зароблені на підприємства гроші не забезпечують нормальних умов життя.

 

Про це свідчать оприлюднені  9 листопада, результати дослідження Europe’s Sweatshops, проведеного міжнародною організацією Clean Clothes Campaign (ССС), повідомляє ТСН.

Risultati immagini per Zara fabrica

Натомість зарплата, яка б забезпечувала “нормальні умови життя” (для України автори дослідження вказують суму в еквіваленті 438 євро на місяць), повинна покривати витрати працівника та родини на харчування, оренду житла, охорону здоров’я, одяг, транспорт та навчання. Окрім того, гідна зарплата повинна дозволяти заощаджувати певну суму на випадок непередбачуваних ситуацій.

Згідно з результатами дослідження, яке охоплювало країни Східної та Південно-Східної Європи, працівники швейної та взуттєвої галузі отримують дуже низьку зарплату та зіштовхуються зі складними умовами праці.

“Інколи нам просто немає чого їсти”, – сказала жінка, яка працює на одній зі швейних фабрик в Україні.

Risultati immagini per Zara fabrica

Для модних світових брендів країни Східної та Південно-Східної Європи є низькооплачуваним раєм, – зазначається у прес-релізі ССС.

За даними дослідження, в Україні офіційно та неофіційно працюють понад 220 тисяч осіб на фабриках для пошиття одягу і взуття для закордонних брендів. Більшість працівників – жінки. Вони шиють продукцію для понад 15 західних брендів, серед яких, зокрема, Adidas, Benetton, Esprit, Hugo Boss, Zara, Mexx, Marks & Spencer, Next, s.Oliver, Triumph, Tommy Hilfiger. Основна країна, куди експортують готовий одяг, – Німеччина.

При цьому багато брендів навіть наголошують на тому, що їх товар “вироблено в Європі”, що нібито передбачає “справедливі” умови для працівників.

Risultati immagini per Zara fabrica

“Насправді багато хто з 1,7 мільйона працівників швейних фабрик у регіоні живуть у бідності, стикаються з небезпечними умовами праці, включаючи примусову понаднормову роботу, і накопичення значних боргів”, – мовиться в матеріалі.

 ______________________________________________

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Як Задорнов ”любив” Україну: цинічні жарти коміка про криваві події

Яким чином паста впливає на здоров’я людей: ви будете здивовані