in

В Перуджі італієць три роки лякає перехожих, викладаючи відео інтернет

Ви йдете собі додому. На вулиці темно. Краєчком ока помічаєте постать, яка підозріло скрадається в мороці. Коли очі звикають до темряви, зображення чіткішає – і ви розпізнаєте клоуна.

Клоунів дедалі частіше стали помічати на вулицях у США, Австралії й Канаді. А оскільки цю тему роздмухують соцмережі, вони вже добралися і до Британії.

Поліція регіону Темз-Веллі лише цієї неділі мала 14 викликів, пов’язаних з клоунами. А в Норвічі арештувати чоловіка після того, як хтось у клоунському костюмі залякував жінку в парку.

У Даремі клоун з ножем у руках ішов слідом за чотирма дітьми, що прямували до школи.

Але що змушує деяких людей одягати клоунські наряди і наводити жах на незнайомців?

29-річний Маттео Мороні з італійської Перуджі є власником і режисером комедійного YouTube-каналу DM Pranks. Він уже три роки лякає перехожих, викладаючи в інтернет серію відео, які набирають мільйони переглядів.


 Мороні каже, що ретельно готується до кожного розіграшу, щоб зробити його безпечним

Зазвичай він знімає свої ролики вночі у малолюдних моторошних місцинах – порожніх багатоповерхових парковках, підземних переходах, бензоколонках, – а мотивами стають класичні сюжети з фільмів жахів: від кровожерливих близнючок до зомбі й інопланетян. Але найкраще йдуть клоуни, каже він.

“Це найстрашніше й найпротивніше з усього, що можна зустріти вночі, – розповідає Маттео. – І я маю гидотний клоунський голос”.

Більшість відео зняті в його рідному місті, але дещо він знімав у Сполучених Штатах.

У вересні 2015 року він опублікував зроблене в Лас-Вегасі відео з кількома грізними клоунами.

“Поки що це моє улюблене відео, – каже він. – За шість місяців у Facebook воно набрало 1,7 млрд переглядів по всьому світу”.

Маттео Мороні

Багато користувачів соцмереж пишуть, що самі були налякані клоунами.

Демі Сім, який пише в Twitter, каже, що клоунська манія спочатку обходила боком. Але згодом він став дедалі дужче перейматися цим.

А деякі люди розповідають, що їм доводиться міняти свої плани через страх натрапити на клоунів. Коментар Кейті Ерін, поданий нижче, є типовий серед маси реакцій на ці події.

Але Маттео не своє заняття жорстоким.

“Жорстоко – це податки, – каже він. – Думаю, що від хорошої пробіжки (навіть якщо ви тікаєте від клоуна) ще ніхто не вмер. Я тримаю все під суворим контролем і витрачаю по кілька годин, щоб підготувати сцену для розіграшу і уникнути різних непередбачуваних ситуацій. У мене є люди, які оглядають територію довкола. Після того, як ми поставили розіграш, у нас є люди, які біжать за жертвою. Дехто починає біситися, і тоді я зазвичай кажу, що ми знімаємо кіно. А коли вони заспокоюються, я зізнаюся, що це був розіграш”.

Та попри це, іноді ситуація виходить з-під контролю.

“Не роблю нічого поганого”

Маттео розповідає, що одна пара, яка стала жертвою його розіграшу, подзвонила в поліцію. Вони розповіли, що бачили, як хтось у костюмі клоуна убив людину, а тоді погнався за ними.

За словами пранкера, він догнав їх і сказав, що це був розіграш. Але на той момент до місця події вже їхало 27 поліцейських у дев’яти машинах і двох мікроавтобусах.

“Ситуація повністю вийшла з-під контролю, – каже він. – Думаю, все почалося як маркетингова кампанія. Люди без жодної справжньої причини почали піддаватися цьому тренду, а тепер є небезпека, що дехто може використовувати це, щоб приховати злочинні дії”, – каже Маттео.

Попри те, пранкер визнає, що посприяти цій лихоманці могли відео на зразок тих, які робить він.

“В описі своїх відео я завжди вказую: “Не робіть такого дома”, але, якщо чесно, користі від цього нуль. Проте я нікому не роблю нічого поганого, і мої підписники знають, скільки зусиль я докладаю для того, щоб усе було безпечно”.

Кріс Белл, BBC UGC і команда Social News.

______________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Податок на дозвіл на проживання в Італії: платити чи ні?

Підлітки Італії дедалі більше курять марихуану – дослідження