in

Близько 400 українок заявили про зґвалтування окупантами

До Офісу омбудсмена з 1 по 14 квітня надійшло близько 400 звернень про випадки зґвалтування окупантами.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради із захисту прав людини Людмила Денісова в інтерв’ю “Суспільному”.

Читайте також: ІТАЛІЯ ГОТУЄ НОВИЙ ПАКЕТ ВІЙСЬКОВОЇ ДОПОМОГИ ДЛЯ УКРАЇНИ

Зокрема, звертаються громадяни з тимчасово окупованих або уже визволених територій.

За словами омбудсмена, люди почали активно телефонувати на “гарячу лінію” для отримання психологічної допомоги, коли наприкінці березня українські військові почали визволяти окуповані міста Київської області.

Тоді сотні мирних жителів нарешті змогли вийти з підвалів Бучі, Ірпеня, Бородянки тощо. Люди, звертаючись про допомогу, зізнавалися, що стали жертвами сексуального насильства з боку російських загарбників.

Таких звернень за перші два тижні квітня надійшло близько 400, і вони продовжують надходити, наголошує Людмила Денісова.

Уповноважена зізнається, що 5 психологів Офісу не справляються з таким навантаженням.

“Тож я висловила прохання ЮНІСЕФ, щоб вони збільшили майже у 2 рази кількість психологів, щоб і допомога була якісною, і щоб не було вигорання, у тому числі цих психологів, які і вдень і вночі отримують такі звернення. І ці випадки дуже страшні”, – розповіла вона.

Читайте також: ПОРОШЕНКУ МОЖУТЬ ЗАБОРОНИТИ БАЛАТУВАТИСЯ У ПРЕЗИДЕНТИ

Зараз перед Офісом омбудсмена стоять завдання зафіксувати усі страшні факти сексуального насильства, визначити відповідність дій росіян міжнародному гуманітарному праву і дотриманню Женевських конвенцій та протоколів до них, щоб розповісти про все світу.

Крім того, Денісова вважає, що сексуальне насильство може у майбутньому вплинути на бажання або навіть здатність постраждалих жінок та дівчат народжувати дітей.

У зв’язку з цим омбудсмен вбачає у діях російських загарбників ознаки геноциду.

“Також ознаки геноциду мають ті випадки, коли дітей вивозять, щоб Україна не мала майбутнього.

Немає дітей – немає майбутнього, немає українців. Це і є геноцид українського народу”, – наголосила уповноважена із захисту прав людини.

Раніше Людмила Денісова неодноразово розповідала про звірства росіян на тимчасово окупованих ними територіях України. Зокрема, в Ірпені загарбники на очах у дівчини зґвалтували маму і молодшу сестру, внаслідок чого обидві загинули.

Обговорити цю, та інші новини важливі українцям в Італії, можна приєднавшись до групи у Facebook Українці в Італії Разом!

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 1 Середній: 5]

Порошенку можуть заборонити балатуватися у президенти

В кінотеатрах Італії виходить комедія “Koзa Ностра” з Ірмою Вітовською у головній ролі