in

ВІЛ/СНІД в Україні: молодь під загрозою

  Хвороба 21-століття прогресує в Україні. На початок року в країні було зареєстровано 205 тисяч ВІЛ-інфікованих. Найбільш уразливі до вірусу – молодь і підлітки, стверджують у Фонді народонаселення ООН в Україні.

Експерти ООН зауважують, що українська молодь недостатньо поінформована про ризики для їхнього здоров’я, шляхи передачі ВІЛ, про інші інфекції, які передаються статевим шляхом, та про методи профілактики. «Більшість молодих людей вважають, що ця небезпечна хвороба їх не торкнеться», – констатує представник Фонду народонаселення ООН в Україні Нузхат Есан.

У Товаристві Червоного хреста України прогнозують, що за такої тенденції до 2014 року ВІЛ-позитивний статус матимуть близько 800 тисяч українців, тобто – 3-3,5% дорослого населення України. Попри такі загрозливі прогнози, в бюджеті міністерства охорони здоров’я не передбачені кошти для проведення профілактичних заходів у групах ризику, каже глава державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Тетяна Олександрина. Вона наголошує, що всі профілактичні заходи проводяться за рахунок недержавних коштів.

На такому нерайдужному тлі Фонд народонаселення ООН розробив спеціально для України проект з безпечної поведінки та запобігання СНІДу серед молоді. Йдеться про низку навчально-документальних фільмів про ВІЛ-інфекцію.

http://europe.newsru.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Львів та Мілан зробили крок до встановлення партнерства

Жахлива смерть українки в Афраголі