in

В Україні запровадили воєнний стан

Верховна Рада України на екстренному засіданні в понеділок, 26 листопада, підтримала запровадження воєнного стану в Україні. Закон №9338 «Про затвердження указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» парламентарі підтримали 276 голосами.

Парламентарі розглянули відповідний законопроект авторства президента Петра Порошенка у відкритому режимі. Зазначимо, що це був другий законопроект голови держави. Його було внесено в терміновому порядку, оскільки в попередньому варіанті воєнний стан було запропоновано ввести на 60 днів по всій Україні. Натомість у новому проекті воєнний стан запроваджується терміном на 30 днів на території 10 областей України, які межують з РФ, мають вихід до морів та межують з невизнаною Придністровською республікою.

«Друга позиція проект закону передбачається за підсумками обговорення запровадження воєнного стану виключно в областях, які розташовані вздовж російського кордону, вздовж придністровської ділянки україно-молдовського кордону і вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів… Це є Вінницька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська і внутрішні води Керченської акваторії», – заявив президент Петро Порошенко під стенограму виступаючи в українському парламенті.

Президент не вказав Запорізьку і Донецьку області, але вони теж входять в цей перелік.

Відповідно до указу президента, воєнний стан вводиться з 9 години 28 листопада. Він триватиме 30 днів, тобто до 27 грудня.

Особливий стан буде введено тільки в разі наземної операції регулярних військ Російської Федерації поза зоною ООС і Криму.

Детальніше про те, що означає запровадження воєнного стану, читайте у нашому матеріалі.

Як інформував ZAXID.NET, у неділю, 25 листопада група російських військових кораблів у Керченській протоці атакувала три катери Військово-морських сил України під час їхнього проходження на місце дислокації у Бердянську. Відкривши вогонь на ураження, росіяни вивели з ладу та захопили катер «Бердянськ». А згодом захопили також катер «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». Унаслідок обстрілу поранено шістьох українських військових, двоє з них у важкому стані.

В лікарні окупованої Керчі перебувають троє українських моряків з легкими пораненнями, їхній стан стабільний, а інших захоплених моряків допитують слідчі. Крім того, представник президента України в Криму Борис Бабін повідомив, що кількох українських моряків доставили до Москви. Разом з тим, скількох моряків допитують слідчі, а скількох доставили в Москву не повідомляється.

Низка країн світу, зокрема – Польща, Данія, Естонія, Румунія, Канада і США відреагували на російську агресію проти українських кораблів, які направлялися з Одеси в Маріуполь через окуповану Росією Керченську протоку.

Через збройну агресію Росії проти України в Азовському морі РНБО запропонувала президенту Петру Порошенку ввести воєнний стан на 60 діб. Президент це рішення підтримав без загальної мобілізації та обмеження конституційних прав і свобод громадян.

На сайті Верховної Ради був опублікований указ Порошенка № 391 про 60-денний воєнний стан. Він же передбачає обмеження 12 базових прав і свобод громадян.

У зверненні до народу президент Петро Порошенко оголосив про новий указ про воєнний стан. Він буде введений на 30 днів, щоб вибори президента відбулися 31 березня 2019 року, і не передбачатиме обмеження прав і свобод.

Верховна Рада о 16:00 відкрила позачергову сесію для затвердження указу Президента про введення воєнного стану. Робота парламенту кілька годин була заблокована незадоволеними депутатами.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

В українській школі в Бергамо діти та вчителі плекають любов до України

Вибори Президента України призначено на 31 березня 2019 року