in

За рік українці піднялись у рейтингу найбільш питущих націй у світі

   У минулому році Україна піднялася на сходинку вище у рейтингу найбільш питущих націй та зайняла п’яте місце в світі за споживанням алкоголю. Про це свідчить статистика ВООЗ, пише “Сегодня”.

Українці споживають 15,6 л на душу щороку. Попереду – молдавани (1 місце – 18,2 л на людину), чехи (16,4 л), угорці (по 16,2 л) і росіяни (по 15,7 л).

За словами голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я Тетяни Бахтєєвої, сьогодні від алкоголю залежать від 1,2 до 1,5 млн українців.

“Молдавани переважно п’ють вино, чехи – пиво, українська молодь труїть себе пивом і алкопопсами, люди старшого покоління – горілкою. Цей напій популярний у всіх регіонах, на сході – більше. У південних регіонах, а також на Закарпатті, замість пива частіше п’ють вино”, – каже експерт з позбавлення від алкогольної та тютюнової залежності Артем Ступаков.

 На думку експертів, завадити виникненню алкогольної залежності у молоді може підвищення ціни на спиртні напої.

“Молодь реагує на підвищення ціни зниженням споживання. І це підтверджують дані соціологічних досліджень останніх років. Якщо в 2006 році Україна займала перше місце в Європейському регіоні за рівнем споживання пива серед підлітків, то після підвищення акцизу рівень споживання знизився. Тому ми повинні продовжити застосування цієї позитивної практики”, – каже голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва.

Як повідомлялося раніше, на алкоголь і сигарети українці витрачають більше, ніж на одяг та освіту.

http://tsn.ua

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українські поетеси на італійському радіо

la poesia delle badanti alla radio radio RAI 3