in

Китай забезпечить Україну хлібом і салом

   Китай візьме в оренду в Україні великі площі сільськогосподарських земель. Підписано угоду про передачу йому в оренду на 50 років 3 млн гектарів сільгоспугідь.

Фахівці з КНР вже працюють в сільському господарстві в Азії, Африці та Латинській Америці. Тепер найбільший за межами Піднебесної центр китайських капіталовкладень в цю сферу створюється в СНД.

Китай візьме в оренду в Україні великі площі сільськогосподарських земель на 50 років. У результаті Україна перетвориться на найбільший за межами КНР центр виробництва сільськогосподарської продукції. Угода підписана між Виробничо-будівельним корпусом Сіньцзяну і українською фірмою KGS Agro.

За повідомленням агентства Reuters, спочатку Китаю буде передано 100 тис. гектарів землі. А згодом площа, на якій працюватимуть китайські фахівці та селяни, збільшиться до 3 млн гектарів. План, розрахований на півстоліття, передбачає передусім розвиток рослинництва та свинарства.

Проект почне здійснюватися в Дніпропетровській області, а згодом його передбачається поширити на Херсонську область і Крим.

Зарубіжні оглядачі пов’язують експансію Китаю в аграрній сфері за кордоном з необхідністю забезпечувати величезне населення продовольством. Офіційно ставиться завдання, як стверджує портал Land, в області зернових досягти рівня самозабезпечення в 95%. Виконати це завдання не просто: адже на частку Китаю припадає лише 9% світової ріллі. Крім того, в останні роки вибухнуло декілька скандалів через те, що в молоці, рисі й овочах були виявлені шкідливі речовини.

Однак заступник директора Інституту Далекого Сходу РАН Андрій Островський в бесіді з НГ сказав, що “зернову проблему Китай вирішив, м’ясом забезпечує себе на 100%. Сумнівно, щоб він мав намір перевозити зерно або свинину додому з України. Китай робить те, що йому вигідно. Мета його економічної експансії в СНД – отримати фінансові дивіденди і вплив на місцеві політичні кола. Він зміцнює зв’язки з членами Шанхайської організації співпраці, а тепер і з Україною і Білорусією”.

У Білорусії під Мінськом створюється технопарк. Це теж великий проект. А Україні Китай допомагає вирішити чисто українську проблему. Після того як Київ підпише угоду з ЄС, сільськогосподарські товари, які підуть з Європи, будуть дешевше української продукції. І в цій ситуації китайська структура зможе конкурувати з імпортом з Європи. Усе залежатиме від витрат на створення цього комплексу. Ясно, що проникнення Китаю підриває вплив Росії в СНД. “Нам є про що турбуватися. Але що ми можемо протиставити китайським устремлінням? Не можемо ж ми краще, ніж китайці, навчити українців, як робити тушонку”, – сказав Островський.

Росія теж прагне залучити китайські інвестиції. Але успішні проекти можна на пальцях перерахувати. “Китайські підприємці стикаються з бюрократією та корупцією. Маса пропозицій залишилася на папері. Візьмемо Вежу Хуамін біля метро Ботанічний сад. Там передбачалося створити бізнес-центр, торгові підприємства, культурні центри. Урочисто заклали камінь. На тому все й скінчилося. Проект луснув.

Китайці не стануть вкладати гроші в підприємства, які довго не живуть. Вони переключаються на колишні союзні республіки, де інвестиційний клімат краще”, – заключив експерт.

http://ua.korrespondent.net/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Складнощі заробітчанства більші, ніж про це знають, – редактор газети

Ви – свідок чи жертва дискримінації? Вам допоможе UNAR!