in

“Нормандський формат” обговорить введення миротворців ООН на Донбас – Порошенко

У порядку денному переговорів у “нормандському форматі” в травні-червні заплановано обговорення питання введення миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй на окуповані Росією території Донецької та Луганської областей.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко у політичному ток-шоу “Пульс” на телеканалі “112 Україна”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми домовилися, що в числі пунктів порядку денного зустрічі в нормандському форматі вже в травні або на початку червня питання миротворців буде стояти. І це буде класична місія, а не її ерзац-варіант російського походження у вигляді ескорт-сервісів”, – сказав Порошенко.

Глава держави наголосив, що це є найкоротшим терміном для того, щоб забезпечити мир на Донбасі та допомогти тим українцям, які проживають на окупованій території.

“Там насправді гуманітарна криза, і навіть не криза, а катастрофа: люди не мають ліків, грошей, роботи – до 70% рівень безробіття там. І, безумовно, що ми не можемо закривати своє серце до долі цих людей”, – сказав Порошенко.

Також він повідомив, що зустріч у рамках саміту “нормандського формату”, на яку сторони планують запросити президента Російської Федерації Володимира Путіна задля обговорення процедури виведення російських військ із України, може відбутись 6 червня, тобто у день висадки союзників у Нормандії під час Другої світової війни.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українець увійшов у сотню найкращих піцайоло світу у Пармі

Дебати між Зеленським та Порошенком: що відомо