in

Українці не згодні віддати Росії території для припинення війни

Одна десята частина українців згодна поступитися Росії територіями заради припинення війни, але для 84% громадян територіальні поступки неприпустимі.

Джерело: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) за результатами опитування, проведеного 6-20 липня 2022 року

Для 84% респондентів жодні територіальні поступки не є припустимим.

Лише 10% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.

Читайте також:  УКРАЇНА ОБМЕЖУЄ РУХ У ПРИКОРДОННІЙ СМУЗІ, ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ ПОРУШЕНЬ

Порівняно з травнем настрої населення практично не змінилися.

Дещо більше схильні до поступок опитані зі сходу країни та ті, хто називає себе російськомовними росіянами на території України.

Попри чутливість питання, респонденти, схоже, були доволі щирі: методика “задуманого знайомого” показала незначну різницю в порівнянні з “прямим запитанням” – 80% проти територіальних поступок України, 14% допускають їх заради миру.

Упродовж 6-20 липня соціологи КМІС провели всеукраїнське опитування громадської думки “Омнібус”. Опитано 2000 респондентів на підконтрольних Україні територіях, метод CATI – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера – на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Читайте також: ЄВРОБАЧЕННЯ-2023 ПЕРЕНЕСЛИ ІЗ УКРАЇНИ У ВЕЛИКУ БРИТАНІЮ

У травні серед всіх опитаних КМІСом респондентів 2.5-4% проживали на окупованих після 24 лютого територіях (і це відповідало відсотку тих, хто там проживає, бо генерація номерів телефонів була випадковою), а зараз через вимкнення окупантами телефонного зв’язку вдалося опитати менше респондентів, що проживають в окупованих населених пунктах – їх кількість складає 0.2%.

За звичайних обставин статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала б 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%. За умов війни додається певне систематичне відхилення.

Читайте також: Замовити дублікат або витяг документів можна у “Дії”. Як це зробити

Заступник директора КМІС Антон Грушецький зазначив, що хоча погляди респондентів, які проживали в окупації, дещо відрізнялися, але при цьому загальні тенденції були досить подібні. Тобто неможливість зараз опитати таких респондентів істотно не впливає на якість результатів.

Є інші фактори, що можуть впливати на якість результатів в умовах “воєнного часу”, проте у КМІС вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Обговорити цю, та інші новини важливі українцям в Італії, можна приєднавшись до групи у Facebook Українці в Італії Разом!

або до Телеграм-каналу https://t.me/ucrainiitalia

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 1 Середній: 5]

Україна обмежує рух у прикордонній смузі, для запобігання порушень

Поспішіть купити білети на благодійний матч ФК «Шахтар» (Донецьк) з AS Roma