in

Європарламент готує резолюцію-надання Україні статусу кандидата

Європарламент ухвалить резолюцію, яка закликає інституції ЄС працювати над наданням Україні статусу кандидата на вступ, а тим часом продовжувати працювати над інтеграцією в єдиний ринок ЄС.

Про це пише The Guardian, повідомляє “Європейська правда”.

Читайте також: ІТАЛІЯ НАДАСТЬ УКРАЇНІ ЗБРОЮ І ДОПОМОГУ БІЖЕНЦЯМ

За даними “Європейської правди”, перед голосуванням до євродепутатів по відеозв’язку виступить президент України Володимир Зеленський.

Чиновник ЄС пояснив процес. Лист-заява надсилається головуванню Ради ЄС, наразі це Франція. Після цього Рада інформує країни-члени, Європейський парламент та національні парламенти про заявку.

Засідання 27 міністрів має прийняти рішення, щоб офіційно отримати думку Європейської комісії щодо заявки.

Як правило, для того, щоб комісія оприлюднила свій висновок, потрібно від 15 до 18 місяців, хоча цей період можна було б значно скоротити “залежно від політичних міркувань”, сказав чиновник.

Існує період підготовки до вступу різної тривалості, протягом якого країна-кандидат адаптує свої інституції, стандарти та інфраструктуру, щоб виконувати свої зобов’язання як держава-член.

Процес вступу передбачає відповідність критеріям вступу, включаючи прийняття та імплементацію законодавства ЄС.

Читайте також: ІТАЛІЯ НА ЗНАК ПІДТРИМКИ ВИДІЛЯЄ УКРАЇНІ 110 МІЛЬЙОНІВ ЄВРО

Після вторгнення Росії кілька країн ЄС закликали надати Україні перспективу членства, а Словаччина запропонувала створити спеціальну процедуру для приєднання України до ЄС.

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Україна має чітко європейську перспективу, але зараз “ми повинні боротися з агресією”.

Обговорити цю, та інші новини важливі українцям в Італії, можна приєднавшись до групи у Facebook Українці в Італії Разом!

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італія на знак підтримки виділяє Україні 110 мільйонів євро

Російська армія розкидає вибухівку під виглядом іграшок