in

Французький історик: Крим був частиною рускої історії всього лише 70 років

   Французький історик Антуан Аржаковський (Antoine Arjakovsky) вважає, що офіційний Кремль спотворює минуле, називаючи Крим невід’ємною частиною рускої історії. Таке твердження, на думку Аржаковського, не може переконати жодного серйозного історика в світі. Крим був частиною рускої історії всього лише 70 років. Французький історик наголосив, що історію Київської Русі та історію Московії плутають, і це є проблемою.

«Я історик, і крім того у мене – руске коріння, пов’язане з Кримом, оскільки один із моїх предків працював у Криму і писав підручники про Крим. Крим, потрібно розуміти, наприклад, як Алжир для Франції. Це руска колонія. Рускі понаїхали туди після поразки в Кримській війні в 1856 році. Фактично рускі понаїхали тільки в 60-ті роки XIX століття і там залишалися до 1922 року. У 1922 році Крим – це вже республіка, але не українська і не руска, а радянська. Крим – це частина рускої історії тільки 70 років. Після II Світової війни тільки 10 років, з 1945 до 1954 року. Крим менше ста років був частиною сучасної Росії», – зазначив Аржаковський.

«Проблема в тому, що постійно плутають історію Русі (Київської) з історією Московії (Росії). Це всім відомо в Україні, але, на жаль, в Західній Європі люди не завжди розуміються у тонкощах цих історичних назв. Я пояснюю: це дивно, так само як, наприклад, говорити, що Франція доводиться дочкою Італії, хоча Італія стала державою тільки наприкінці XIX століття. Люди розуміють, що не можна сприймати історію Криму безперервно від Київської Русі, де хрестився князь Володимир, до сучасної Росії. Це те, що робить Володимир Путін. А його сприйняття не може переконати жодного серйозного історика у світі», – вважає Аржаковський.

http://uapress.info

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

В Італії хочуть узаконити одностатеві шлюби

Український футбольний кубок – 2014 (ФОТО)