in

Адвокат Марківа в Україні зібрав свідчення, які допоможуть довести невинуватість його підзахисного в італійському суді

 

Адвокат заарештованого в Італії військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа Раффаеллі Делла Валле (Raffaelle Della Valle) під час візиту в Україну зібрав свідчення нацгвардейців, які допоможуть спростувати звинувачення проти його підзахисного

 

Як повідомляє в четвер департамент комунікації Міністерства внутрішніх справ України, Р.Делла Валле під час зустрічі з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим повідомив, що особисто відвідав місце події в Слов’янську (Донецька область), де він побачив як саме розташовувалися позиції батальйону Нацгвардії ім. Кульчицького на горі Карачун, а також місце, де загинули журналісти.

 

Адвокат також зумів зібрати цінні свідчення військовослужбовців НГУ, які в той час перебували на позиціях разом з В.Марківим.

 

“Я з самого початку був упевнений в тому, що Віталій не винен, а тепер, повертаючись до Мілана, я ще більше переконаний, що нам вдасться спростувати необгрунтовані звинувачення проти мого підзахисного”, – заявив адвокат.

 Risultati immagini per марків

Він висловив упевненість, що зібрана під час цієї подорожі і належним чином задокументована доказова база буде долучена до інших показань у рамках попереднього розслідування, яке добігає кінця, і незабаром розпочнеться судове слухання справи.

 

“Я переконаний, що Віталій незабаром буде звільнений і зможе повернутися в Україну”, – зазначив Р. Делла Валле.

 

У свою чергу А.Аваков подякував за візит адвоката в Україну з метою збору додаткових свідчень, щоб довести невинуватість В.Марківа під час судового розгляду справи.

 

“МВС готове до плідної співпраці зі слідством, і ми не залишимо нашого солдата”, – сказав міністр.

 

А.Аваков зазначив, що зібрані адвокатом докази підтверджують необгрунтованість обвинувачення.

 

Як повідомлялось, 30 червня 2017 року в  Італії був затриманий український військовослужбовець В.Марків за підозрою у вбивстві італійського фотожурналіста Андреа Роккеллі поблизу м.Слов’янська Донецької області в травні 2014 року. Українець знаходиться в італійському м.Павіа.

 

4 липня відбулося засідання суду у його справі, проте, як повідомив Департамент консульської служби МЗС України, суд не розглядав справу по суті і не приймав рішення про зміну запобіжного заходу. В той же день співробітники Генерального консульства України в Мілані відвідали В.Марківа.

 

У свою чергу в Міністерстві внутрішніх справ України повідомили, що українську сторону не пустили  на засідання суду в Італії 4 липня. За інформацією МВС, В.Марківу повинні були призначити нового адвоката, потрібний був час для допуску захисника до справи.

 

За інформацією ЗМІ, прокуратура м.Павія розпочала кримінальне провадження щодо обставин загибелі в 2014 році в зоні АТО італійського та російського журналістів за інформацією французького журналіста. В рамках цього виробництва французький журналіст вказав на те, що смерть вищевказаних журналістів стала наслідком застосування зброї підрозділом Нацгвардії, в якому проходив службу затриманий В.Марків. Окрім того, в рамках свідоцтв французький журналіст надав відеоряд. При цьому за даними українського слідства, загибель двох журналістів сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ.

Risultati immagini per марків

У свою чергу заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що італійський фотожурналіст А.Роккеллі був убитий, перебуваючи на непідконтрольній українській владі на той момент території між позиціями збройних формувань і терористичних угруповань. При цьому він відвідав т.зв. “сіру зону” без узгодження з офіційною владою України. Заступник генпрокурора розповів, що українське слідство не встановило осіб, які могли б бути причетні до загибелі А.Роккеллі. При цьому українська сторона не отримувала від італійських правоохоронців клопотань про міжнародну правову допомогу у справі про вбивство А.Роккеллі. Генеральна прокуратура також не отримувала запитів від італійської сторони на проведення слідчих дій на території України.

 

Генеральне консульство України в Мілані звернулося до суду м.Павіа з клопотанням про надання інформації про підстави та обставини. МВС України висловлювало стурбованість затриманням і арештом в Італії В.Марківа, який поїхав до Італії під час планової відпустки.

 

Адвокат В.Марківа Р.Делла Валле запропонував прокурорам і представникам італійської поліції спільно виїхати в Україну для проведення серії експертиз на горі Карачун Донецької області.

 

 ______________________________________________

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

В Італії жінці дали лікарняний із догляду за собакою

У справі про загибель 19-річної українки в Італії з’явилися загадкові подробиці