in

Як італійський ‘парашутист’ заблудився у степу Донбасу

   У Луганській області виявлено 22-річного неаполітанеця Франческо Естатіко. Італієць зізнався, що хотів воювати на боці терористів.

У селищі Новотошківське Попаснянського району Луганської області виявлено підозрілого молодика, який не вмів спілкуватись ані українською, ані навіть ламаною російською мовою.

Про дивного гостя повідомив голова військово-цивільної адміністрації селища Сергій Шакун. “Завдяки представнику ОБСЄ вдалося з’ясувати, що хлопець прибув з італійського Неаполя, а у Донбаському степу розшукує “свою маму”. Пізніше він казав що шукає свою “фіданцату”.

“Військове” минуле

Сам Естатіко, та деякі просепаратиські  джерела, стверджують, що чоловік є італійським військовим, парашутистом 186 бригади “Фольгоре” із Сієни, проте Генеральний штаб оборони заявляє, що він ніколи не служив в армії. Молодик двічі намагався отримати доступ до військового світу в якості добровольця, але в обох випадках його клопотання було відхилено з формальних причин.

Отже він не тільки ніколи не служив у армії, але навіть не почав процедуру відбору, а його італійська армійська форма є фальшивкою.

Затримання в Україні

Вперше його затримали 16  вересня, вдруге – 19-го, підтверджує прес-служба української Державної прикордонної охорони та пост на Facebook 18 вересня Сергія Шакуна, члена військово-цивільної адміністрації Луганської області.

Друге затримання здійснив представник військово-цивільної адміністрації спільно з бійцем батальйону Луганськ-1. Вони проявили пильність і передали італійця прикордонникам на Лисичанський блокпост.

Естатіко мав з собою закордонний паспорт, виданий 18 серпня 2015 року та карту Google Maps, роздруковану на комп’ютері. На ній було ручкою позначено Алчевськ, місто контрольоване російськими сепаратистами.

У момент затримання він дав письмові пояснення англійською мовою та підписався Франческо «Барбаро» Естатіко. “Я приїхав в Україну, щоб приєднатися до армії незалежної “Донбаської республіки”, бо українські військові знищують життя жителів Донбасу. Я прибув, щоб допомогти їм. Я прибув один”, — написав італійський бойовик.

Як згодом виявилося, цей “клієнт” служив у різних іноземних арміях”, – розповів Шакун.

Реакція офіційних представництв

Італійське консульство в Києві повідомляє що затримання громадянина Італії тривало недовго, зараз він на свободі. Його закордонний паспорт виданий два тижні тому, тому на території України хлопець перебував недовго. Консульство намагається зв’язатися із чоловіком, повідомляє La Reppubblica.

Служба безпеки України та Міністерство закордонних справ і Міністерство оборони Італії продовжують перевірку інформації про нього.

У прес-службі Управління СБУ в Луганській області нагадали, що раніше працівники служби затримували бойовиків найрізноманітніших національностей, зокрема й одного бразильця.

Маріанна СОРОНЕВИЧ

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

В Україні відкрили кримінальне провадження за фактом «кримської пиятики» Путіна і Берлусконі

В Трівенето відкрито перший прихід Православної церкви Київського патріархату