in

Медичний туризм: чому італійці обирають українських стоматологів?

Один з його різновидів туризму в Україну – досить специфічним і, водночас, новим для нашого краю – медичний або стоматологічний. Чому саме так називається цей вид туризму? Адже чимало іноземців активно користуються послугами вітчизняних фахівців-стоматологів, рівень професіоналізму яких нічим не поступається закордонним колегам.

Стоматолог з Мукачева Олександр Чулей вважає, що причиною популярності українських стоматологів є те, що вітчизняні фахівці використовують якісне дороге обладнання, при цьому ціна послуг є досить дешевою для гаманця середньостатистичного європейця. І наш лікар витрачає більше часу на власну роботу, ніж його європейський колега: “Візьмемо до прикладу Францію. Там стоматолог максимум працюватиме 4 години. Інший час він присвячує собі. Український колега працюватиме більше. При цьому націнка буде значно меншою. У Швейцарії в середньому за рік лікар зубів заробляє від 600 тисяч до мільйона євро, не маючи при цьому власної клініки. Інколи націнка закордонного стоматолога сягає аж 900%. Націнка українського лікаря складає 10-15%. Наприклад, якщо імплант коштує 10 доларів, закордонний стоматолог візьме 100 доларів, 100 доларів – візьме 1000 одиниць американської валюти. У нас лікарі, маючи імплант за 10 доларів, візьмуть 20 доларів”.

Пан Олександр у розмові з журналістом інтернет-видання “PMG.ua” зауважив, що частка іноземців серед його клієнтів складає близько 10-15%. Це переважно гості з Німеччини, Чехії, Словаччини, Італії, США, Ізраїлю і т.д. “Я б поділив закордонних клієнтів на три категорії. Перші – це колишні наші співвітзчизники. Зокрема, етнічні німці, які народились на Закарпатті, а нині мешкають в Німеччині чи Австрії і, знаючи про дешеві ціни на стоматологічні послуги, приїжджають сюди. Друга категорія – це гості зі Словаччини, у яких рівень стоматології перебуває в занепаді через відтік молодих кадрів у західні країни. Тому там переважно лікують фахівці старшого віку. По-третє, це іноземці, які заощаджують, але хочуть отримати високоякісні стоматологічні послуги”, – сказав пан Олександр.

Співрозмовник згадав про особливих клієнтів, які користувались його послугами. Зокрема, це швейцарець, який допомагав закарпатцям створювати “Селиську сироварню” у Нижньому Селищі, а також принц Бахрейну, який дізнався про мукачівського стоматолога завдяки російському другу, дружиною якого є мукачівка.

Саме “сарафанне радіо” приводить сюди іноземних клієнтів. Адже заробітчанин чи людина, яка побувала на прийомі та лікуванні в Україні, скаже про співвідношення ціни та якості іншим друзям чи знайомим. І вони при необхідності приїжджають сюди.

Експерт, голова Асоціації стоматологів Закарпаття, головний лікар Закарпатської обласної стоматологічної поліклініки Ростислав Лесів у коментарі інтернет-виданню “PMG.ua” зазначив, що стоматологічний туризм на Закарпатті перебуває лише на початковому рівні. Однак, є великі можливості для його подальшого розвитку завдяки високому рівню спеціалістів, розвиненій школі молодих кадрів для стоматології, зокрема, в університетах, а також скромній ціновій політиці.

Джерело: PMG.ua

______________________________________________

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італійці та діаспоряни, допоможуть створити реабілітаційний центр на Буковині

Прокуратура Італії передала до суду Львівщини справу втікачки від правосуддя