in

Нові пенсії, соцстандарти і тарифи: що чекає українців у грудні

Українців в наступному місяці чекають не тільки довгі вихідні, а й перегляд соціальних стандартів (пенсії, прожитковий мінімум, мінімальні аліменти). Крім того, в деяких містах можуть підвищити тарифи на гарячу воду й опалення. Також переглянуть ціни одного з мобільних операторів.

 

OBOZREVATEL розібрався, як життя українців може змінитися через декілька тижнів.

Перерахують пенсії і прожитковий мінімум

Одне з головних нововведень грудня — планове підвищення соціальних стандартів. Торкнеться воно найменш забезпечених українців, у першу чергу пенсіонерів. Пенсійний фонд підвищить приблизно 2,5 млн виплат. Це ті, хто зараз отримує менше 1497 грн. Разом із тим виростуть і максимальні пенсії: зараз вони становлять 14 350 грн, а з 1 грудня — 14 970 грн. Тобто надбавка буде 620 грн. Правда, торкнеться це невеликої кількості пенсіонерів.

Також підвищать прожитковий мінімум на дитину. До 6 років — із 1559 до 1626 грн; від 6 до 18 років — із 1944 до 2027 грн. Це в першу чергу вплине на матерів-одиначок, які отримують допомогу від держави. Крім того, до прожиткового мінімуму прив’язаний мінімальний розмір аліментів. Якщо мати або батько живе окремо від п’ятирічної дитини, другий із батьків на цей момент має право на аліменти розміром не менше 1559 грн, а з грудня — 1626 грн.

Крім цього, в рамках індексації також переглянуть і загальний прожитковий мінімум. Зараз він становить 1777 грн, а через декілька днів його підвищать до 1853 грн. До нього, як раніше писав OBOZREVATEL, прив’язані податкові пільги і деякі виплати.

Підвищать тарифи

Комунальні підприємства по всій країні займаються перерахунком вартості опалення і гарячої води. Уже відомо, що в Києві і Харкові ціни зростуть із 1 січня 2019-го. Причому в другому місті очікується подорожчання приблизно на 17%. Правда, раніше в профільній комісії, яка затверджує тарифи, заявляли: ціни можуть вирости вже з 1 грудня. У тих містах, де швидше проведуть громадські слухання і процедуру затвердження нових розрахунків, раніше можуть вирости й тарифи.

Як уже неодноразово писав OBOZREVATEL, головна причина подорожчання тепла і гарячої води — зростання тарифів на газ. У середньому приблизно 60% у тарифах на зазначені послуги — вартість блакитного палива. Так, подорожчання газу на 23,5% призводить до зростання цін на тепло і гарячу воду щонайменше на 14,1%. У середньому ж по країні ціни виростуть на 14-18% (крім газу, також варто враховувати вплив зростання зарплат, інфляції, подорожчання ремонтних робіт і т. д).

Однак, зростання цін торкнеться не тільки комуналки. Так, один із українських операторів уже заявив про те, що з 1 грудня переглянуть тарифну сітку. Ціни Vodafone піднімуться від 9% до 42% залежно від тарифного плану. Наприклад, Red Business S подорожчає на 30 грн і коштуватиме 100 гривень у місяць. У цю суму входитимуть 5 ГБ мобільного інтернету, 100 хв на інші мережі та 100 sms і mms.

Нові будівельні норми

Наступного місяця в Україні вступлять у силу нові нормативи утеплення фасадів (ДБН В.2.6-33: 2018). Це дозволить заощадити до 15% тепла і, як підрахували в Мінрегіонбуді, продовжити термін експлуатації будівлі на 20 років. Якщо за новими нормами утеплювати хоча б по 3% усіх будівель щорічно, то економія може становити 3 млрд грн.

Варто зазначити, що це лише один із кроків на шляху до “будівельної революції”. Крім нових стандартів утеплення, уряд розробив і впровадив: обмеження максимальних висотності і щільності забудови, заборону будівництва в зелених зонах, вимоги забезпечити комфортний доступ у приміщення людей із інвалідністю, будівництво підземних паркінгів, можливість на перших поверхах будівель робити дитячі сади.

 

Що буде з доларом

Позитивний прогноз до кінця року — не більше 28,5 грн/$ у грудні, такий прогноз озвучив фінансовий аналітик Віталій Шапран. “Межа курсу за сприятливих обставин до кінця року — приблизно 28,5 грн за долар, може, до 29 дійде”, — спрогнозував експерт. Із такими оцінками згоден директор департаменту одного з українських банків Ярослав Кабін: за його оцінками, долар не подолає позначку в 28,5 грн/$.

____________________________________________________________

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Безпрецедентне протистояння Італії проти ЄС, їй загрожують санкції

Бути жінкою в СРСР, або яому в пологовому будинку не можна було одягати труси