in

Курити у громадських приміщеннях більше не можна

alt   В Україні набув чинності закон, який забороняє куріння у громадських місцях.

Закон забороняє куріння тютюну, а також електронних сигарет і кальянів у більшості закритих приміщень, включно з офісами, барами, ресторанами та клубами.

Порушення цього закону загрожуватиме власникам закладів штрафами до 10 тисяч гривень.

Законопроект 9474 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів)” ініціювали 12 депутатів із різних фракцій парламенту на чолі з головою Комітету з питань охорони здоров’я Тетяною Бахтеєвою.
Довгоочікуваний закон

На ухваленні такого закону антитютюнові організації наполягали не один рік. Водночас власники деяких закладів висловлювали побоювання, що нововведення негативно позначаться на їхньому бізнесі, оскільки більшість відвідувачів нічних закладів – курці.

У травні 2012 року Верховна Рада Клацнути ухвалила закон про заборону куріння в закритих приміщеннях. У червні його підписав президент Віктор Янукович.

Курити у громадських приміщеннях вже заборонено у таких країнах, як Франція, Італія, Ісландія, Литва, Норвегія, Іспанія, Туреччина та Велика Британія.

Раніше в Україні діяло обмеження, за яким принаймні половина приміщення закладу повинна бути звільнена від тютюнового диму.

За останні кілька років в Україні ухвалили низку законів, які обмежують можливість куріння. Зокрема, у вересні Клацнути набув чинності закон про повну заборону реклами тютюну в Україні.

У жовтні на пачках сигарет з’явилися фото наслідків куріння у вигляді знімків пухлин та інших недуг.

http://www.bbc.co.uk/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Негода паралізувала рух на Західній Україні

Син відмовився від матері-заробітчанки (ВІДЕО)