in

Під посольством Італії в Києві вимагали чесного суду для бійця АТО Віталія Марківа

Український етап міжнародної акції «#FreeMarkiv» зібрав понад 300 активістів: членів організації “Вільні Люди”, бойових побратимів з батальйону ім. Кульчицького, громадських діячів, небайдужих українців.

Акція відбувається на підтримку бійця Національної гвардії Віталія Марківа, який утримується у в’язниці в Італії за звинуваченням у загибелі журналіста Андреа Роккеллі в зоні АТО.

Учасники акції сформували колону і пройшли від Майдану Незалежності до посольства Італії, аби передати лист-звернення послу. Головна вимога до італійського правосуддя – приділити максимальну увагу справі Марківа, а також сприяти якнайшвидшій зміні запобіжного заходу на більш м’який, не пов’язаний з триманням під вартою. Уже 8 місяців він перебуває в ув’язненні в Італії, хоча проти нього – жодного доказу.

“Подібні акції проходять по всьому світу: в США, Італії, Іспанії, Португалії, Угорщині, Греції, Франції, Великій Британії. Українська діаспора передає лист-звернення у посольства Італії в своїх країнах, тим самим – актуалізовує питання Марківа. Таким чином, спільна дія об’єднує свідове українство. І нам уже вдається привернути увагу міжнародної спільноти і спонукати Італію до якомога швидшого проведення неупередженого розслідування”, – говорить Сергій Кузан, заступник Керівника Проводу “Вільних Людей”.

Під час акції активісти роздавали перехожим листівки з інформацією про віталія Марківа, вигукували гасла, а також тримали банер з написом “Свободу Марківу!”. Також бажаючі підписались під зверненням до посла. За словами бойового побратима Марківа навесні 2014 Віталій добровільно вступив до лав Національної гвардії України у складі батальйону оперативного призначення ім.Кульчицького та протистояв озброєним бандам сепаратистів в околицях міста Слов’янськ Донецької області.

“Ми також вимагаємо зміни запобіжного заходу для Віталія на такий, що не пов’язаний з утриманням під вартою”, – зазначила Діана Марків, дружина Віталія.

У той же час, українська сторона на офіційному рівні готова співпрацювати з італійськими компетентними органами. 

Ця акція – лише один з кроків у міжнародній кампанії «#FreeMarkiv». Українці по всьому світу зазначають: доки побратим не буде повністю виправданий, вони не зупиняться. Один за всіх – і всі за одного!

 

Довідка:

Навесні 2014 року громадянин України Віталій Марків добровільно вступив до лав Національної гвардії України у складі батальйону оперативного призначення ім.Кульчицького та протистояв озброєним бандам сепаратистів в околицях міста Слов’янськ Донецької області.

25 травня 2014 року під Слов’янськом поблизу залізничного переїзду в с. Андріївці, під час мінометного обстрілу загинули двоє журналістів – громадянин Італії Андреа Роккеллі (фотокореспондент) і громадянин РФ Андрій Миронов.

30 червня 2017 року в Італії був заарештований Віталій Марків за абсурдними звинуваченнями у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі. Усі звинувачення проти Віталія Марківа базуються лише на інтерпретації  італійською журналісткою короткої телефонної розмови між Віталієм та іншим італійським журналістом, в якій нацгвадієць, перебуваючи в зоні бойових дій, намагається попередити свого друга-журналіста про небезпеку перебування на цій території, оскільки мають місце постійні збройні сутички та обстріли.

На адресу компетентних органів Італії було направлено листи Генеральної прокуратури, Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ України про готовність надати всебічне сприяння у розслідуванні кримінального провадження щодо Марківа та загибелі Роккеллі та виконати спільно з італійськими слідчими органами необхідний огляд місцевості та допитати свідків, вказаних підозрюваним. Італійські слідчі органи повністю проігнорували пропозицію правоохоронних органів України щодо співпраці у розслідуванні.

Міжнародна акція #FreeMarkiv також відбудеться: 5 березня – у Лондоні (Велика Британія), 8 березня – у Римі (Італія), Парижі (Франція), Лісабоні (Португалія), 9 березня – у Мадриді (Іспанія), 11 березня – в Афінах (Греція). Слідкуйте за оновленнями про хід акції – за посиланням.

 

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

У провінції Мілану поліція виявила напівголого українця з розбитою головою

В Римі пройде Хресна Дорога за Україну (Анонс)