in

ПриватБанк переходить у власність держави

Публічне акціонерне товариство «ПриватБанк» переходить у стовідсоткову державну власність.

Risultati immagini per ПРИВАТБАНК

Відповідну пропозицію Національного банку України (НБУ) та Ради фінансової стабільності вчора підтримав Кабінет Міністрів України. Про це POLUKR.net дізнався з Урядового порталу.

Учора на своєму засіданні Кабмін розглянув питання забезпечення стабільності у фінансовій системі країни. Відтак, беручи до уваги результати засідання Ради національної безпеки і оборони було ухвалено націоналізувати ПриватБанк. В уряді кажуть, що ухвалене рішення врятувало ПриватБанк і всю банківську систему. Держава в особі Міністерства фінансів стане власником 100% акцій ПАТ «ПриватБанк» і гарантує безперебійне функціонування цієї установи та збереження коштів його клієнтів, – запевняють у Кабміні.

Голова НБУ Валерія Гонтарєва та міністр фінансів Олександр Данилюк поінформували, що з пропозицією, аби держава в інтересах клієнтів банку стала його повним власником, звернулися до Кабміну приватні акціонери ПриватБанку.

Перехідний період у банку починається від сьогодні, 19 грудня.

Заступник голови правління ПриватБанку, IT-директор Дмитро Дубілет також написав на своїй facebook-сторінці, що ПриватБанк стає державним. Він зазначив, що клієнтам не варто хвилюватися, оскільки всі кошти на поточних і депозитних рахунках усіх фізичних та юридичних осіб «будуть у цілісності і схоронності. Це гарантує держава».

Щодо причин націоналізації банку, то Д. Дубілет зауважив, що їхня установа від початку війни пережила сім інформаційних атак. Остання з них, що розпочалася тиждень тому, була найважчою. «Щодня ми оновлювали рекорди за кількістю коштів, виданих клієнтам у банкоматах і відділеннях», – розповів він. І додав, що рішення «про добровільну і мирну передачу банку у володіння державі було прийнято рівно в той момент, коли ми зрозуміли, що цю інформаційну атаку можемо не пережити, і що під загрозою можуть опинитися наші клієнти».

Дубілет повідомив, що новим головою правління ПриватБанку стане колишній міністр фінансів України Олександр Шлапак, який має сформувати нову команду топ-менеджерів. Перехідний період, протягом якого передаватимуть справи новій команді, триватиме кілька місяців.

«Не думаю, що Клієнти або співробітники відчують особливу різницю в роботі банку. У нас все працює, як годинник. У головному офісі та у відділеннях залишаються ті ж професіонали. У банку створена унікальна корпоративна культура», – наголосив Д. Дубілет.

Immagine correlata

ПриватБанк – найбільший за розмірами активів український банк і лідер роздрібного банківського ринку України. Зареєстрований 19 травня 1992 року.

Загальні активи ПриватБанку на 1 січня 2016 р. становили 264 мільярди гривень (21,1% активів усіх банків в Україні). ПриватБанк володіє другою за чисельністю мережею відділень і найбільшою мережею банкоматів і терміналів серед банків України. ПриватБанк є найбільшим емітентом і еквайєром платіжних карток в Україні. Банку належить система грошових переказів «PrivatMoney» та найпопулярніший в Україні інтернет-банкінг і платіжна система «Приват24». Також банк виступає екваєром електронної платіжної системи LiqPay.

ПриватБанку належить однойменний дочірній банк в Латвії а також філії в Італії, Португалії та Кіпрі. За даними британського журналу The Banker, на 2016 рік ПриватБанк посідав 16-те місце в рейтингу найбільших банків Центральної та Східної Європи та 627-ме в рейтингу тoп-1000 світових банків.

Головними співвласниками ПриватБанку на січень 2016 р. були засновники фінансово-промислової групи «Приват» Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, частка яких становила по 49,9% та 41,5% відповідно. Решта 8,6% належали міноритарним акціонерам (усього 43 особи).

Чистий прибуток ПриватБанку 2015 року становив 216 мільйонів гривень, що на 71% менше, ніж роком раніше.

За класифікацією НБУ, є одним із трьох системно важливих банків в Україні у 2016 році.

______________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італію закликають брати приклад з націоналізації Приватбанку

Держдепартамент США повідомляє про можливі теракти в Європі