in

“Звірі в погонах”

   Українська преса обурюється поводженням правоохоронців із затриманими протестувальниками і пише про тимчасове перемир’я і надзвичайний стан.

Статтю під таким заголовком, яка розповідає про знущання правоохоронці над затриманими протестувальниками, вміщує “Україна Молода”. “Нелюди з “Беркута” та Внутрішніх військ застосовують проти мітингувальників тортури, заборонені всіма можливими конвенціями”, – зазначає газета.

“Україна Молода” пише про реакцію українців на відео, викладене в Інтернеті, яке показує поводження правоохоронців із опонентами влади. “”Справжній фашизм”, “Бійці українського “Беркута” перевершують у звірствах скандальних охоронців в’язниці Абу–Грейб”, “Ці істоти в погонах із порушеною психікою не мають права на існування” — безліч коментарів такого змісту зібрало відео, викладене вчора в інтернеті”, – пише газета.

Відео вражає жорстокістю. Повідомлення про таке, або ще й гірше, поводження силовиків із затриманими громадянами – як учасниками масових заворушень, так і простими спостерігачами з боку опозиції – з’являлися раніше. Але вперше тортури зафіксовано на відео.

“Згідно з ученням Будди, не всі двоногі є людьми. Згідно з міжнародними конвенціями, всі, хто дивиться це, — вже жертви тортур. І всі, хто знає про це, — жертви тортур. Це відео — документ на майбутньому грандіозному процесі над українською міліцією”, — так оцінив викладені матеріали громадський активіст Євген Іхельзон.

Зупинити беззаконня

Тривогу і обурення викликало поводження правоохоронців із затриманими мітингувальниками у газети “День”.

“Насильство. Його зараз багато. Протягом вчорашнього дня з’явилася маса новин і чисельні відео про звіряче побиття активістів працівниками правоохоронних органів. На людей буквально полювали, їх виловлювали та вивозили за межі міста, де їх принижували, катували і били”, – пише “День”.

На думку газети, саме припинення такого беззаконня і має бути першочерговим завданнями лідерів опозиції на переговорах із владою.

Перед бурею?

На успіх переговорів з владою не сподіваються ані представники опозиції, ані самі учасники вуличних зіткнень, пише газета “Коммерсант-Україна”.

Видання розповідає, що заяви Віталія Кличка на Майдані щодо перемир’я і другого раунду переговорів із владою викликали реакцію на кшталт “Ця влада розуміє тільки силу.”

“Я щойно розмовляв з колишнім льотчиком – у нього є інформація про мобілізацію всіх трьох вертолітних частин, що знаходяться на території України. Я так думаю, що вони (влада – ред.) готуються до запровадження надзвичайного стану, а повітряну техніку використовуватимуть для охорони Межигір’я і своїх палаців,” – цитує “Коммерсант” нардепа від опозиції Володимира Яворівського.

Один із активістів організації “Правий Сектор” розповів газеті таке: “Ми готові до подальших бойових дій, але починати їх першими не збираємося. От коли “Беркут” почне нападати, ми будемо відбиватися, а потім перейдемо в контрнаступ”.

“Надзвичайна Україна”

Про те, що можливість введення надзвичайного стану дедалі частіше розглядається як наступний крок президента і його прихильниками, й опонентами, пише газета “Сегодня”. За інформацією видання, Віктор Янукович має п’ять iз необхідних семи підстав для введення такого стану.

Газета нагадує, що у нещодавній розмові телефоном Янукович пообіцяв голові Єврокомісії Жозе Мануелю Баррозу, що надзвичайного стану не буде.

“Сегодня” цитує провладного нардепа Михайла Чечетова, який заявив, що в разі потреби парламент може розглянути указ президента про введення надзвичайного стану досить швидко. “Парламент може зібратися будь-якої миті, якщо указ з’явиться. На сьогодні такої пропозиції не було. Мабуть, відповідні органи вважають, що і без надзвичайного стану ситуація є контрольованою”.

“Але ситуація змінюється,” – підсумовує газета “Сегодня”.

Підготувала Наталка Матюхіна,

Служба Моніторингу ВВС

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Графік проведення виїзних консульських обслуговувань ГКУ в Мілані протягом 2014 року

Знущання Беркута над полоненим майданівцем (ВІДЕО)