in

Романо Проді: “Ми не чекали що війна в Україні буде такою тяжкою і затяжною”

   У Римі відбувся Східний Форум-2015: «Комерційні угоди та світовий (без)порядок»  на якому, у рамках обговорення геополітичної ситуації у світі, піднімалося українське питання.

На “East Forum 2015: Accordi commerciali e (dis)ordine globale” з’їхалися представники національних та європейських організацій та установ, вчених, які формують громадську думку та експертів міжнародного рівня з Європи та Америки.

Знані економісти та спеціалісти міжнародних відносин, розглядали питання глобального світового порядку, після вступу у силу торговельних угод – Транс-Тихоокеанського партнерства (TPP) та Трансатлантичного партнерства у комерції та інвестиціях (TTIP).  Який вони вплив матимуть на підвищення економічного зростання США та ЄС? Якими будуть реальні можливості для європейських компаній? До яких політичних та економічних змін приведуть вони на світовому рівні?

У дискусії про геополітику та світову економіку, на поверхню неодмінно виринули питання військових конфліктів.

Українське питання було піднято неодноразово. Найбільш чіткою була позиція Романо Проді, економіста, ученого і політичного діяча, що двічі обіймав посаду Голови Ради Міністрів Італійської Республіки: «Події в Україні є важливими для світу. Ніхто не міг передбачити що (конфлікт на Донбасі – прим Авт.) буде таким складним і затяжним. Без угоди між Росією та США досягти миру буде надзвичайно важко» – вважає Проді.

«Мене дивує позиція Німеччини: з одного боку вона координує санкції для Росії, а потім укладає угоду із нею про проходження газопроводу поза території України. Я був вражений» – завершує політик.

Не таким відкритим до України виявився Міністр зовнішніх справ Італії Паоло Джентілоні: «Основою італійської політики є експорт. Санкції є примітивним заходом, та Італія виступає за санкції. Ми є друзями України. Це – послідовна та прозора держава. Ми повинні штовхати її до діалогу та реформ» – сказав він.

Проте із промови Джентілоні не було чітко зрозуміло про які санкції ведеться, і проти кого вони спрямовані. «Санкції про які говорив Джентілоні стосуються Ірану та Росії» – уточнив Проді, на що Джентілоні кивнув головою.

Маріанна СОРОНЕВИЧ

Яценюк запросив заробітчан повертатися в Україну – будувати країну разом

Особливі послуги Італійської пошти без яких не обійтись іноземцям