in

Українцям запропонують “ходити” на вибори з мобілок і комп’ютерів

   У Верховній раді зареєстрований законопроект, що дозволяє українцям голосувати на виборах і референдумах… із комп’ютерів і мобільних телефонів.Виборець зможе контролювати відсутність несанкціонованих змін прийнятого ним рішення, аж до підрахунку голосів.

Відповідно до законопроекту “Про державну програму впровадження електронного голосування”, в українському законодавстві з’явиться новий термін – “електронне голосування”. Під електронним голосуванням мається на увазі спосіб волевиявлення громадян на основі інформаційних і комунікаційних технологій, який охоплює різні форми голосування (вибори, референдуми, вивчення громадської думки, проведення громадських слухань та обговорень), і здійснюється за допомогою інтернету з використанням біометричних параметрів або цифрового підпису особи.

Під час голосування виборцям пропонується по максимуму використовувати електронне обладнання, яке є у них в наявності. Зокрема, мобільні телефони, ноутбуки, комп’ютери і інші подібні пристрої.

Виборець, який вирішив проголосувати “віртуально”, повинен буде ввести в єдиний комп’ютерний реєстр власні ідентифікатори (біометричні параметри або електронний підпис), або передати ці ідентифікатори по SMS або MMS з мобільного. Якщо ідентифікатор буде розпізнано, система в автоматичному режимі повинна відкрити виборцю доступ до його особистого файлу в системі електронного голосування. В цій системі виборець зможе обрати кандидата (якщо мова йде про вибори) або проголосувати за його свій варіант (у разі референдуму).

Крім того, при повторному введенні ідентифікатора, виборець зможе стежити за процесом голосування і надалі “контролювати відсутність несанкціонованих змін прийнятого ним рішення, аж до кінцевого підрахунку голосів”. Автор законопроекту – депутат від БЮТ Олег Тищенко – вважає, що потрібно передбачити також і сувору і необоротну кримінальну відповідальність за порушення таємниці волевиявлення громадянина, в тому числі за замах на несанкціоновані втручання і фальсифікації в особистому електронному файлі виборця.

Легалізація 2012 стала реальністю

Італійський будинок моди Valentino проданий за 600 млн євро