in

Путін: якщо Україна підпише Асоціацію з ЄС, РФ вживе заходів та візьметься за “заробітчан”

   Якщо Україна підпише угоду про асоціацію з Євросоюзом, Росія вживе заходів щодо захисту своєї економіки.

Про це на прес-конференції у французькому Довілі президент Росії Володимир Путін, передає “РБК-Україна”.

Путін: у разі асоціації Україна-ЄС Росія займеться питанням про “заробітчан”

Він уточнив, що ця позицію донесена не тільки до вступаючого на посаду президента України Петра Порошенка, але і до канцлера Німеччини, Президента Франції і прем’єра Великобританії.

“Ми говорили про це у зв’язку з тим, що намічається підписання відомої угоди між Україною і ЄС про асоціацію. Я попередив, що ми будемо змушені вжити заходів щодо захисту своєї економіки, якщо договір буде підписаний і набуде чинності”, – сказав Путін.

Він підкреслив, що Росія буде змушена “перейти на звичайні міжнародні практики використання режиму країни найбільшого сприяння в торгівлі”.

“Для України це буде важким випробуванням”, – вважає російський президент.

Раніше повідомлялося, що президент Ради ЄС Герман ван Ромпей заявив про те, що ЄС і Україна підпишуть решту Угоди про асоціацію “найпізніше” 27 червня: “З Україною ми вже підписали політичну частину, і частину, яка залишилася (економічна), підпишемо, найпізніше, 27 червня”.

Крім того, Путін допускає можливість обговорення ціни на газ для України при погашенні існуючого газового боргу.

Він підкреслив, що Україна не зможе вирішити проблему газових постачань за допомогою реверсу. При цьому Путін відзначив конструктивну позицію Єврокомісії у врегулюванні газової проблеми України.

Торкаючись реалізації домовленостей з Китаєм про майбутніх довгострокові постачання газу, президент сказав, що не виключає при реалізації цього масштабного проекту докапіталізації “Газпрому”, яка може бути проведена за рахунок ринку.

Путін: у разі асоціації Україна-ЄС Росія займеться питанням про “заробітчан”

Крім того, Путін вважає, що в разі підписання угоди про асоціацію України з ЄС необхідно буде відрегулювати питання про українських трудових мігрантів у Росії, зазначає “Інтерфакс-Україна”.

“За нашими даними, з 18 млн працездатного населення України близько 5-6 мільйонів працюють в Росію. Це велика цифра, і ми теж повинні будемо подумати, як відрегулювати цю сторону наших відносин”, – сказав Путін, відповідаючи на запитання журналістів у Довілі.

Він прокоментував позицію Москви щодо планів української влади повернутися до питання про підписання угоди про асоціацію з ЄС. Путін нагадав, що зараз у Росії з Україною “діє особливий порядок перебування громадян України на території РФ, навіть більш пільговий, ніж для громадян Євразійського економічного союзу”.

“У нас місяць вони можуть перебувати на території РФ – громадяни цих країн, а для України зроблено виняток – вони можуть фактично працювати в РФ протягом трьох місяці без реєстрації. Та й потім навіть самі не виїжджають, а просто паспорт посилають в Україну, там штампують і назад повертають”, – сказав Путін.

Нагадаємо, в липні минулого року директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова представила “портрет” трудової міграції українців за статтю та віком.

“Найбільше українських жінок працює в Італії, а чоловіки здебільшого працюють у Росії. Старші мігранти – в Іспанії, середній вік яких 43 роки, в Італії їх середній вік – 40 років, у Польщі та Росії – 37 років. І наймолодші мігранти працюють в Угорщині – 30 років”, – сказала вона а також назвала і розміри заробітних плат.

http://www.newsru.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЄС визнав, що коріння української кризи глибше, ніж «рука Москви»

Разом із новобранцями батальйону «Азов» прийняв присягу громадянин Італії