in

Україна підготувала документи для розірвання Договору про дружбу з Росією

МЗС офіційно внесе на розгляд президенту Петру Порошенку пакет документів щодо припинення дії цього договору.

 

МЗС підготувало пакет документів для початку припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що зовнішньополітичне відомство підготувало пакет документів для початку припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Російською Федерацією, який було підписано у 1997 році. Про це дипломат сказав під час спілкування з журналістами.

“Ці документи вже підготовлені, і весь пакет. Про це можу сказати. Це завжди було нашою позицією, тому ми його опрацювали. Найближчими днями ми внесемо його формально”, – повідомив Клімкін.

“Я завжди казав, що Росія, по-перше, порушила все, що можливо в цьому договорі – починаючи від преамбули, всі статті. По-друге, звичайно, є юридична сторона, є політична, але і емоційна сторона. Ну про яку дружбу, про яке співробітництво може йти мова?” – наголосив Клімкін.

Він додав, що має намір довести, що Росія порушувала цей договір від самого початку його дії. “Тому ні про який договір за визначенням не може йти й мови, і це зрозуміло. Це є спільна наша політична позиція”, – підкреслив глава МЗС.

28 серпня президент Петро Порошенко заявив, що найближчим часом очікує від МЗС пакет документів для початку реалізації процесу припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ. «Нарешті сьогодні ми підійшли досить підготовленими і юридично захищеними до наступного кроку – припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, який з вини Москви вже давно став анахронізмом. Вже найближчим часом я очікую від Міністерства закордонних справ необхідний пакет документів для початку реалізації цього процесу», – підкреслив глава української держави.

Станом на березень МЗС підготувало різні пропозиції щодо Договору про дружбу, співробітництво і партнерство України з Росією, серед яких передбачалося можливе призупинення договору частково або повністю, а також можливість його денонсації.ù

Довідка УНІАН. Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною, який назвали «Великим договором», був підписаний президентами двох країн Леонідом Кучмою та Борисом Єльциним 31 травня 1997 року. Країни офіційно визнали кордони один одного і закріпили принципи стратегічного партнерства і поважання територіальної цілісності. Після анексії Криму і початку конфлікту на Донбасі в Україні неодноразово звучали заклики розірвати цей договір через порушення Росією територіальної цілісності України.

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 _____________________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

11 цікавих фактів про дуомо в Мілані

Нові правила для іммігрантів, які хоче ввести міністр Сальвіні