in

Український посол розповів, хто насправді поїхав з Італії до окупованого Криму

Делегація депутатів регіональних парламентів Італії, відвідуючи анексований Росією Крим, назвали півострів російським, а також закликали скасувати санкції проти РФ

<p>Делегація депутатів регіональних парламентів Італії, відвідуючи анексований Росією Крим, назвали півострів російським, а також закликали скасувати санкції проти РФ</p>
Дипломат вважає, що Україна має відреагувати більш рішуче, тобто відкрити кримінальне провадження проти порушників нашого законодавства.

До окупованого Криму приїхала не італійська делегація, а група місцевих депутатів та бізнесменів, що належать до однієї маргінальної партії Lega Nord («Ліга півночі»).

Про це  заявив посол України в Італії Євген Перелигін.

«Жодне національне агентство або національна газета чи телебачення не повідомляє про цей візит. Це візит не італійської делегації, а групи місцевих депутатів та місцевих бізнесменів, які належать до однієї маргінальної партії Lega Nord, що виступає за незалежність і більшу автономізацію півночі Італії. Тому всі члени цієї партії та місцеві політики намагаються використати будь-який привід для того, щоб продемонструвати свою незалежність від дій уряду, від європейської політики. І один з таких елементів – це візит групи до Криму в ці дні», – сказав Перелигін.

Він додав, що від самих візитерів відомо, що уряд Італії звернувся з офіційним листом до ініціаторів цієї поїздки, в якому поінформував про її недоцільність та недоречність з огляду на існуючі європейські санкції проти Росії та санкції за порушення в’їзду або торгівлі з Кримом.

Посол також повідомив, що 12 жовтня, у день, коли група виїхала до Криму, парламент Італії вкотре відмовився підтримати пропозицію цієї ж партії Lega Nord щодо скасування санкцій проти Росії.

«П’ять разів партія намагалася поставити резолюцію з відповідним пунктом на голосування і п’ять разів парламент Італії відхиляв цю пропозицію і зрештою проголосував за те, щоб їх (санкції. – Ред.) далі продовжувати і за підтримку України», – поінформував Перелигін.

Стосовно реакції нашої держави на такі візити він зазначив, що політико-дипломатичними методами «ми зробили все можливе, але далі слід переходити до більш рішучих дій».

«Я відправив відповідні пропозиції і вважаю, що Україна має відреагувати більш рішучо, тобто відкрити кримінальне провадження проти порушників нашого законодавства, а вся італійська група порушувала передусім українське законодавство. Відкрити таку кримінальну справу, довести справу до суду, мати постанову суду про притягнення, звернутися до міжнародної спільноти і продемонструвати, що всіх тих політиків, які будуть далі їздити… до Криму… має бути притягнуто до відповідальності в Україні», – зазначив посол.

Нагадаємо, делегація депутатів регіональних рад та представників ділового співтовариства Італії попри заборону прибула до окупованого Криму.

_________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

7 причин, чому українські чоловіки кращі за італійців

Як перетворити осінь на суперосінь: п’ять простих порад