in

Як перейти на українську мову в дорослому віці? Поради філолога

Доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, ведучий експрес-уроків з української мови на «1+1» Олександр Авраменко дає поради, як почати говорити українською, пише Перевесло.

Risultati immagini per українська мова

Сергій Стуканов: Чи варто переходити на українську і говорити неправильно? Чи краще не вживати української?

Олександр Авраменко: Хто не помиляється, той не вчиться. Мені здається, що люди намагаються приховати свої лінощі, коли кажуть, що не розмовляють українською, тому що бояться помилитися.

Сергій Стуканов: В якому регіоні України говорять найграмотніше?

Олександр Авраменко: Такого регіону немає. Грамотно говорить інтелігенція. Як на мене, найдобірніша мова у Середній Наддніпрянщині, але не в містах, де панує суржик. У нас склався стереотип, що у Львові всі говорять грамотно. Але там є полонізми, русизми, хоча у цьому місті звучить більше української мови.

Наталя Соколенко: Якщо люди починають практично з нуля вивчати українську мову, то вони, можливо, мають шанс вивчити її одразу правильно?

Олександр Авраменко: З нуля в Україні ніхто не починає. У кожної людини є якийсь рівень пасивної української. Люди дивляться фільми в кінотеатрах українською, живуть в оточенні україномовної реклами. Якщо людина почне активно вивчати мову, то на неї будуть тиснути мовні стереотипи.

У посібнику «100 експрес-уроків української» мовні покручі розглядаються у веселій формі. Якщо протягом години стояти на протязі, то можна застудитися. «На протязі» — це «на сквозняке».
Кажуть «приймати участь». Приймати можна пологи. Участь беруть.

Сергій Стуканов: Яким чином не заблукати в наголосах?

Олександр Авраменко: Це одна з найскладніших тем у вивченні мови. Їх треба зазубрювати. «100 експрес-уроків української» — це моя 107 книжка. Я донині не знаю всіх наголосів.

Наталя Соколенко: Що б ви порадили людям, які починають говорити українською?

Олександр Авраменко: Треба почати говорити українською, знайти товариство, з яким ви будете говорити цією мовою.

________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Перевір себе. 18 ознак розумної людини

Правила в’їзду сезонних робітників за декретом флуссі-2017