in , ,

У ЄС погодили план із 10 пунктів для підтримки українських біженців

Рада Європейського Союзу в понеділок одноголосно затвердив план підтримки українських біженців, а також визначив країни, які приймають основну їх частину.

Про це за підсумками позачергового засідання міністрів внутрішніх справ країн ЄС і Шенгенської зони заявили глава МВС Франції Жераль Дарманен і єврокомісарка з внутрішніх справ Йлва Йоханссон, повідомляє кореспондент Deutsche Welle.

У засіданні, яке відбулося в Брюсселі у понеділок, 28 березня, взяв участь через відеозв’язок міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

“Цей план передбачає створення платформи ЄС з реєстрації всіх тих, хто прибуває та тих, хто подається на тимчасовий захист”, – пояснила Йоханссон перший пункт схваленого плану. Зараз ця реєстрація відбувається лише в рамках кожної держави Євросоюзу, без обміну інформацією між національними системами.
План передбачає також розробку заходів із протидії експлуатації українських біженців кримінальними угрупованнями, зазначила Йоханссон.

Читайте також: ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ В ІТАЛІЇ, ЩО ПРИЇХАЛИ У РЕГІОН ЛАЦІО

Окремий пункт стосується прийому дітей, зокрема тих, які прибули на територію Євросоюзу без дорослих. Також у Раді ЄС вирішили активувати спеціальну платформу з протидії криміналу, аби уникнути загроз безпеці.

За даними єврокомісарки, кількість біженців з України, які прибувають на територію ЄС, скорочується. Якщо у пікові дні прибували понад 200 тисяч людей, які рятуються від війни Росії проти України, то тепер ця цифра скоротилася до 40 тисяч.
Загалом же до Євросоюзу прибули 3,8 мільйона українських біженців, з яких половина – діти, зауважила Йоханссон.

Також єврокомісарка вважає, що Європейський Союз має створити стимули для українців, які прибули під час війни до Польщі, переїхати до інших країн ЄС.

Обговорити цю, та інші новини важливі українцям в Італії, можна приєднавшись до групи у Facebook Українці в Італії Разом!

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 3 Середній: 3.7]

Італія погодилась стати гарантом безпеки для України – Зеленський

Італійський університет організовує безкоштовні мовні курси онлайн для біженців з України