in

Через війну в Україні в усьому світі подорожчають харчові продукти

У світі подорожчають харчові продукти частково через потрясіння від війни, яку розв’язала Росія проти України.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) повідомляє, що індекс цін на продовольство з лютого по березень зріс на рекордні 12,6%, частково через потрясіння від війни, яку розв’язала Росія проти України.

Генеральний директор ФАО Цюй Дунъю: “Останнім часом ціни на базові продукти харчування такі як пшениця та рослинні олії, різко зростають, що спричиняє надзвичайні витрати для світових споживачів, особливо для найбідніших.

Читайте також: УКРАЇНЦІ В ІТАЛІЇ СВЯТКУЮТЬ ВЕЛИКДЕНЬ РАЗОМ ІЗ КАТОЛИКАМИ

На Україну та Росію припадає близько третини світового експорту пшениці, 20% кукурудзи та близько 80% експорту соняшникової олії. А такі країни як Єгипет і Ліван імпортують понад 70% пшениці від двох ворогуючих держав. Вплив цього конфлікту відчують майже в усьому світі”.

Він попередив, що вразливі споживачі та країни зіткнуться зі зниженням купівельної спроможності через зростання цін на продукти харчування та зростання цін на паливо.

Цюй Дунъю констатув, що серед іншого зростають ціни також на добрива. Це може призвести до зменшення використання добрив та зменшення врожайності.

В ФАО кажуть, що перебої в експорті та втрати від російського вторгнення в Україну сколихнули світовий ринок.

Обговорити цю, та інші новини важливі українцям в Італії, можна приєднавшись до групи у Facebook Українці в Італії Разом!

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українці в Італії святкують Великдень разом із католиками

Переможці Євробачення-2021 Måneskin присвятили Україні пісню