in

Берлусконі в суді: італійський прем’єр заперечив податкові махінації

Сильвіо Берлусконі уперше за останні вісім років постав перед судом в одній з порушених проти нього чотирьох справ. Італійський прем’єр називає себе „найбільш судово переслідуваним чоловіком в історії”.

Для появи після восьмирічної перерви Берлусконі обрав найменш гучний зі своїх чотирьох процесів, пише італійська преса. Йдеться про справу „Медіатрейд”, за матеріалами якої прем’єр обвинувачується у податкових махінаціях та незаконному отриманні особистого прибутку. Разом з ним обвинувачуються ще 11 осіб, серед яких є і син глави уряду П’єрсильвіо.

Засідання мало технічний характер, допиту не було, а сам Берлусконі слова не взяв. Зате напередодні він дав розлоге інтерв’ю одному зі «своїх» телеканалів, у якому нарікав, що „тільки в Італії можуть дозволити собі відривати прем’єра, його час, його думки” від державних справ заради «якихось процесів».

Прем’єр продовжує називати всі процеси проти себе „смішними та безпідставними”, і клястися «дітьми та онуками» у власній непричетності. Так само він відкидає будь-які обвинувачення щодо інших справ. Всі судові справи проти з’являються через підступність лівих, зокрема, комуністів, і тільки для того, щоб усунути його з політики, переконаний глава італійського уряду.

В очікуванні «справи Рубі»

Берлусконі проголосив себе „найбільш часто обвинувачуваним чоловіком в історії”. За його власними підрахунками, „Медіатрейд” є 25-тим процесом проти нього за останні 17 років. „24 процеси проти мене вже були здані в архів та була проголошена непричетність до фактів, така ж доля чекає й на решту справ”, – заявив прем’єр. На Сильвіо, крім „Медіатрейду”, чекають ще три процеси: справа „Медіасет” про податкове зловживання, «справа Міллза» – щодо корупції у відношенні цього англійського адвоката та так звана „справа Рубі”, яка найбільше розхитала крісло під прем’єром. По ній Берлусконі обвинувачується у перевищенні влади та причетності до проституції неповнолітніх.

У понеділок, 28 березня, після слухання про „Медіатрейд” Берлусконі заявив, що „все гаразд”, і що він з’явиться на наступне засідання 4 квітня. Водночас він не уточнив, чи є в нього такі ж наміри щодо останньої, більш „небезпечної” справи – «справи Рубі», слухання у якій призначене на 6 квітня.

 

Автор: Мар’яна Яворська
Редактор: Роман Гончаренко

http://www.dw-world.de

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Ліппі остаточно відмовився від пропозиції очолити збірну Україну

Туризм та індивідуальні подорожі в Італію