in

Взимку на Італію чекає відставка Берлусконі?

Італія опинилась перед загрозою урядової кризи. А спікер нижньої палати Джанфранко Фіні переконаний, що “фактично вона вже почалась”, і закликає Сильвіо Берлусконі добровільно подати у відставку. Прем’єр, однак, дав знати, що до закликів колишнього союзника дослухатися не збирається.

Сильвіо Берлусконі “повинен виявити політичну мужність і заявити про те, що урядова криза фактично почалась”, переконаний колишній союзник прем’єра, спікер нижньої палати парламенту Джанфранко Фіні. Він наголошує на необхідності змінити закон про вибори та переглянути програму уряду.

Нинішній уряд, зазначив Фіні, “тримається на поверхні, закриває дірки, але втратив напрямок. Він живе одним днем”, вважає спікер. Його союзники, з якими він створив партію “Майбутнє та свобода для Італії”, не проти берлусконівської “Партії свободи”, але ” дальші за неї”. Якщо Берлусконі не подасть у відставку, то його соратники офіційно вийдуть зі складу уряду, сказав Джанфранко Фіні.

Сильвіо Берлусконі на цю заяву відповів, що у відставку подавати не збирається, а якщо Фіні хоче урядової кризи, то мусить взяти відповідальність за її початок, проголосувавши проти на вотумі довіри урядові.

38-й вотум довіри Берлусконі

Тепер “якщо вийдуть міністри Фіні, то треба буде затвердити держбюджет та до початку року, приблизно 15-20 грудня, поставити на голосування вотум довіри, – зазначив член “Партії свободи” Маріо Вальдуччі. – “Тоді, якщо буде більшість – добре, в протилежному випадку треба йти на вибори, я не бачу іншої альтернативи”, – сказав політик.

Для Берлусконі цей вотум довіри був би вже 38-им, але через розкол з Фіні та низку скандалів довкола особистого життя прем’єра його позиції значно послабшали, зазначають політичні оглядачі.

Автор: Мар’яна Яворська
Редактор: Захар Бутирський

Джерело: Німецька хвиля

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Звернення Міністра закодонних справ України Костянтина Грищенка

Дежавю, або ціна вибору