in

Між Італією і Ватиканом непорозуміння через відмивання грошей

  На офіційних сайтах ватиканських організацій, наприклад, всесвітньо відомих Музеїв Ватикану, з’явились повідомлення, що з «незалежних від дирекції причин» тепер не можна сплатити бронювання квитків за допомогою електронних систем. Власне, так і є: від Ватикану це не залежить. Рішення заблокувати всі види електронних платежів, приміром, кредитними картками, належить Центральному банку Італії.

Як пояснили в італійському Центробанку, справа в тому, що Deutsche Bank Italia, який обслуговував електронні платежі Ватикану, діяв без дотримання правил щодо держав з-поза ЄС. Оскільки Ватикан не входить до Євросоюзу, то Deutsche Bank Italia мав отримати дозвіл на цю діяльность від Центробанку. Такими є норми ЄС щодо боротьби з відмиванням грошей, пояснили в Національному банку Італії та заборонили проводити електронні платежі.

Отже, в ці дні у Ватикані можна розплатитися лише готівкою, банківськими чеками або ж картами ватиканського банку, які мають лише деякі резиденти Папської держави. Звичайно, це спричиняє незручності численним туристам. Лише одні Музеї Ватикану щодня відвідують 14 тисяч осіб.

У Ватикані лише дивуються

У Ватикані здивовані такими кроками з боку Центробанку. Як зазначає генеральний директор ватиканського Департаменту фінансової інформації Рене Брюльгарт, Святий Престол у липні минулого року успішно пройшов третю фазу перевірки з боку Комітету Ради Європи з оцінки боротьби з відмиванням грошей (MONEYVAL) і отримав дев’ять балів із 16. Відтак, повідомив ватиканський посадовець, Святий Престол не був підданий жодній додатковій процедурі чи моніторингу ані з боку MONEYVAL, ані якоїсь іншої міжнародної організації. “Ми не маємо проблем, навпаки, ми тісно співпрацюємо з іншими європейськими державами”, – каже Брюльгарт. За його словами, наступними місяцями Ватикан ще посилить заходи боротьби з відмиванням грощей, оскільки у цій галузі немає межі досконалості.

Нині ж відповідні служби Ватикану ведуть переговори з різними провайдерами електронних банківських послуг аби відновити сервіс.

Це – не перший випадок непорозумінь між Італією та Ватиканом щодо боротьби з відмиванням грошей. Так, у вересні 2010 року римська прокуратура заарештувала грошовий переказ Ватикану на суму 23 мільйони євро, що знаходився на рахунку одного з банків Італії.

http://europe.newsru.ua

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Реклама в Українській газеті

Ахметов обігнав усіх росіян у рейтингу мільярдерів