in

Удар кризи: по гаманцям, традиціям і гордості

   Від ринків фінансових до ринків продовольчих. Іспанія, Італія та Греція можуть залишитися без традиційного приводу пишатися і заробляти – оливкової олії.

Заощадливі європейці намагаються зайвий раз не витрачати гроші і віддають перевагу чомусь дешевшому. Якщо в середньому літр соняшникової олії в Іспанії коштує 1,25 євро, то найпоширеніша оливкова обійдеться у майже 2 євро, а високоякісна – у понад 3 євро.

Найбільше страждають країни, для яких виробництво оливкової олії – життєво важливе. Ледь не половина продукції у магазинах по всьому світу прибуває з Іспанії. 14% – італійського походження, 10% – зроблено в Греції.

Іспанці, італійці та греки продовжують справу, часто залишену у спадок, але продати усе не виходить. Безробітних у цих країнах вистачає і без них.

Виробники зізнаються: “Найгірший сценарій – це якщо доведеться зупинити виробництво. Тоді компанія просто зникне. Аби повернутися у майбутньому – нам потрібні будуть довгі роки, і вся наша праця буде марною.”

Погода і клімат Середземномор‘я цього сезону сприяє щедрому врожаю оливок в Греції та Іспанії. Фінансовий антициклон не сприяє щедрості покупців.

http://ua.euronews.com/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італійський землетрус: 3 тисячі людей евакуювали

В Італії від нового землетрусу загинули 15 осіб