in

Україна вимагає від Італії заборонити на виставці мапу РФ з окупованим Кримом

   Міністерство закордонних справ України направило дипломатичну ноту Італії у зв’язку з вивішуванням на виставці в Мілані карти Росії, де Крим позначений як частину РФ.

“Посольство України в Італії направило ноту протесту МЗС Італії щодо розміщених на території російського павільйону “ЕКСПО-2015″ в Мілані двох карт російських регіонів, що включають Крим, тимчасово окупований Росією”, – повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” джерело в МЗС України.

За словами дипломата, увагу італійської сторони було звернено на те, що подібні провокації з боку РФ не тільки є загрозою територіальній цілісності України, ігноруючи позицію ЄС і ООН про невизнання окупації Криму Росією, а й ставлять під удар міжнародну репутацію Італії, як країни-організатора однієї з найбільших світових виставок.

Також українські дипломати додають, що Італія як приймаюча країна, не втручаючись у зміст виставки російської делегації, порушує Конвенцію щодо міжнародних виставок, які передбачають обов’язки уряду приймаючої країни здійснювати контроль за контентом павільйонів країн-учасниць, а також неналежного використання географічних позначень.

Про інцидент буде повідомлено і керівництво ВЕІ (Бюро міжнародних виставок) зі штаб-квартирою в Парижі”, – повідомили в МЗС.

Раніше українським дипломатам вже доводилося переконувати італійців в необхідності підтримки санкцій проти Росії. У квітні один з чиновників Мінекономрозвитку Італії заявив про нібито неготовність уряду Італії надалі підтримувати санкції щодо Росії.

Раніше українським дипломатам вже доводилось переконувати італійців у необхідності підтримки санкцій проти Росії. У квітні один з чиновників Мінекономрозвитку Італії заявив про нібито неготовність уряду Італії підтримувати надалі загальноєвропейську санкційні політику щодо Росії. Після цієї заяви посольство України оголосило італійським дипломатам демарш. МЗС Італії у свою чергу заспокоїв Київ і офіційно висловив прихильність політиці обмежувальних заходів відносно РФ.

Донедавна Італія залишалася однією з чотирьох країн ЄС, що затягували ратифікацію угоди про асоціацію Україна-ЄС. Взагалі не починали процес ратифікації в Греції і на Кіпрі. Експерти пов’язують це з тим, що саме в цих країнах поширене одне з найбільших російських лобі в Європі. Італія, як і інші три країни, залежна від російського ринку і газу. Всесвітня виставка (Expo) є однією з найбільших міжнародних виставок у світі, кожен рік вона проходить у новому місті.

Виставка “ЕКСПО-2015 в Мілані проходить під девізом “Нагодувати планету”.

Карета, вертоліт і музика. Як у Римі поховали наркобоса мафії (ФОТО)

Українські барви на ЕКСПО у Мілані (ФОТО)