in ,

Італійська Матера та болгарський Пловдив стали культурними столицями Європи

З 1 січня 2019 року болгарське місто Пловдив та італійське місто Матера носять звання культурних столиць Європи.

Повідомлення про це розміщено на сайті Єврокомісії.

“Пловдив став першим містом Болгарії, яке будь-коли обиралося культурною столицею Європи. Завдяки програмі заходів, які відбуватимуться під загальним гаслом “Разом!”, впродовж 2019 року це місто відкриватиме нові перспективи для розвитку регіону та для власного міжнародного визнання. Натомість програма заходів у місті Матера відбуватиметься під слоганом “Відкрите майбутнє”, її головною метою визначено соціальну та культурну інтеграцію населення та впровадження інноваційних рішень у цій сфері”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначає Єврокомісія, обидві культурні столиці Європи протягом року демонструватимуть гармонійне поєднання сучасних підходів до культурного та соціального розвитку на основі багатовікової історичної традиції, якою пишаються обидва міста.

Євросоюз обирає культурні столиці з 1985 року, коли першим містом, яке отримало таке звання, стали грецькі Афіни. За рішенням Європарламенту, з 2009 року культурними столицями Європи щорічно оголошуються одразу два міста, одне з яких визначається від країни, яка нещодавно приєдналася до ЄС.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Безробітний іноземець повернув знайдений гаманець із 900Є

ООН назвало число загиблих від початку конфлікту на Донбасі