in

Італія заявляє про прогрес у питанні моніторингу припинення вогню на Донбасі

   В МЗС Італії повідомили про зрушення з місця у питанні надання ОБСЄ безпілотників для спостереження за режимом припинення вогню на Донбасі. Відповідних домовленостей було досягнуто в Мілані.
Міністр закордонних справ Італії Федерика Могерині

Євросоюз, Україна та Росія, очевидно, досягли прогресу в питанні моніторингу режиму припинення вогню на Сході України, передає інформагенція Reuters. Про це йдеться в заяві міністерства закордонних справ Італії, поширеній в п’ятницю, 17 жовтня. Німеччина, Україна, Франція, Італія та Росія запропонували для цих цілей надати безпілотні літальні апарати та військовий персонал для обслуговування, зазначається у повідомленні. Цьому передували переговори у Мілані глав зовнішньополітичних відомств Італії Федерики Могерині, України Павла Клімкіна, Росії Сергія Лаврова, а також президента Швейцарії та голови ОБСЄ Дідьє Буркгальтера.

Таке рішення ще має бути затвердженим Постійною радою ОБСЄ. За словами Федерики Могерині, “моніторинг буде необхідним для забезпечення одного з головних положень Мінських домовленостей”, а саме дотримання режиму припинення вогню. Могерині наголосила, що переговори в Мілані “дали новий імпульс діалогу між президентом РФ Володимиром Путіним та його українським колегою Петром Порошенком”, передає “Інтерфакс”.

Перед тим канцлерка Німеччини Анґела Меркель також заявила про прогрес в питанні спостереження за допомогою безпілотників, зазначає Reuters. “Росія продемонструвала відкритість”, – сказала глава німецького уряду і додала, що ще лишається багато неузгоджених питань.

Нагадаємо, що на початку жовтня Німеччина та Франція заявили про готовність надати ОБСЄ розвідувальні безпілотники для моніторингу режиму припинення вогню на Донбасі. Втім, в організації не поспішали надавати згоду на озброєну охорону для персоналу з обслуговування, чого вимагає Німеччина.

16 та 17 вересня в Мілані відбувається саміт “Азія-Європа” (ASEM). Він зібрав представників більш як 50 країн. Українське питання стало одним з центральних, яке обговорювали європейські лідери.

http://www.dw.de

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українська діаспора співає гімн разом із Порошенком

Кутуньо завітав до Києва та підтримав українців