in

Італія постачатиме зброю Україні до кінця 2023 року

Рада міністрів Італії на засіданні одноголосно ухвалила декрет про продовження постачання зброї Україні.

Про це повідомило італійське видання Corriere della Sera.

Для підтримки України окремої згоди від італійських законодавців не потрібно.

Відповідно до декрету, військова техніка й обладнання будуть надаватися Києву для боротьби з російським вторгненням протягом усього 2023 року.

Але щоб цей декрет набув чинності, його ще має схвалити парламент Італії.

Читайте також: УКРАЇНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ У РИМІ ЗАПРОШУЮТЬ СВІДЧИТИ ПРО ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ В УКРАЇНІ

Після вторгнення Росії в Україну адміністрація колишнього прем’єр-міністра країни Маріо Драгі запровадила заходи, які дозволили відправляти зброю Києву, не запитуючи дозволу парламенту на кожну поставку.

Термін дії цієї угоди спливає наприкінці 2022 року. Тому коаліція, яка підтримує нинішнього прем’єр-міністра країни Джорджію Мелоні, спробувала продовжити її до 31 грудня 2023 року. Для цього політики внесли поправки в урядовий декрет, який наразі проходить через парламент.

Однак головна опозиційна група – лівоцентристська Демократична партія – поскаржилася, що декрет, про який ідеться, не має прямого стосунку до України, і звинуватила уряд у порушенні парламентських правил.

Читайте також: ЧИ МОЖНА ОТРИМУВАТИ СОЦІАЛЬНУ ДОПОМОГУ В ІТАЛІЇ, А ЖИТИ – В УКРАЇНІ?

У відповідь міністр зі зв’язків із парламентом Лука Чіріані заявив, що уряд розгляне можливість проведення цього заходу окремим декретом, забезпечивши при цьому його якнайшвидше затвердження.

На початку листопада представник правлячої коаліції повідомив, що Італія готує шостий пакет озброєнь для України, включно із системами протиповітряної оборони, про які просив Київ

Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто пообіцяв продовжити постачання озброєнь у терміни та способами, узгодженими із союзниками НАТО та урядом України.

Демократична партія також підтримує Україну, тоді як інші ліві опозиційні сили хочуть, щоб уряд змістив акцент з відправки зброї на активізацію дипломатичних переговорів.

Обговорити новини українців в Італії, можна у групі Facebook Українці в Італії Разом, або на Телеграм-каналі https://t.me/ucrainiitalia

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 2 Середній: 5]

Українських біженців у Римі запрошують свідчити про воєнні злочини в Україні

Італія готується до того, що українські біженці залишаться в країні після закінчення війни