in

Безпрецедентне протистояння Італії проти ЄС, їй загрожують санкції

Уряд Італії відмовився виконувати вимогу Європейського союзу про внесення поправок у проект бюджету.

 

Таку заяву зробив пізно ввечері, 13 листопада, віце-прем’єр країни Луїджі ді Майо незадовго до закінчення ультиматуму ЄС, передає Politico.

“Італійський уряд вирішив не змінювати свої бюджетні цілі, незважаючи на можливі санкції ЄС. Ми переконані, що це саме той бюджет, який потрібен країні, щоб відновитися”, — заявив він.

Так, італійський уряд вирішив не змінювати основні параметри проекту бюджету на 2019 рік, зокрема, цільовий показник дефіциту на рівні 2,4% від обсягу ВВП (1,5%). За словами Майо, заходи, прийняті кабінетом, покликані забезпечити виконання цієї мети, що включає автоматичний механізм контролю і продаж нерухомості в держвласності.

Міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні до засідання кабінету сказав, що пропонований урядом проект забезпечить “більше зайнятості, більше пенсій і менше податків”.

“Якщо Європу це влаштовує — тим краще. Якщо Європу це не влаштовує, ми все одно робитимемо по-своєму”, — зазначив він.

Як повідомляє “Комерсант”, прецедентів, подібних протистоянню Риму та Брюсселя, який триває із 15 жовтня, в історії ЄС іще не було. Зокрема, в цей день міністр економіки Джованні Тріа направив у Єврокомісію проект бюджету на 2019 рік, у якому було закладено додаткові витрати на €37 млрд, із яких €22 млрд не будуть компенсовані скороченням витрат.

“Співвідношення бюджетного дефіциту виявилося на рівні 2,4% ВВП, а не 1,8%, як очікували в ЄС. Єврокомісія цей проект забракувала і, оскільки усні домовленості не подіяли, Італії був направлений офіційний лист із вимогою внести у бюджет зміни, з тим, щоб він відповідав її зобов’язанням перед ЄС”, — сказано в матеріалі.

Зазначається, що поданий Італією документ перебуває у невідповідності з Пактом стабільності, прийнятим колишнім урядом Італії зобов’язанням щодо поступового скорочення €2,3 трлн держборгу, який є найбільшим у ЄС, не беручи до уваги Грецію.

Якщо Італія не зможе виконати вимоги Євросоюзу, то держава потрапить під санкції на суму приблизно 9 мільярдів євро.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у жовтні коаліція євроскептиків збиралася виступити проти ЄС, якщо запропонований ними бюджет не буде схвалений. Австрійські журналісти писали, що таким чином держава фактично оголосила війну Євросоюзу, що може привести до краху цього об’єднання.

____________________________________________________________

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італія залишається головним постачальником вина в Україну

Нові пенсії, соцстандарти і тарифи: що чекає українців у грудні