in

Італія прощається із Даріо Фо, лауреатом Нобелівської премії з літератури

Лауреат Нобелівської премії з літератури Даріо Фо помер у віці 90 років.

 

«Його сатира, наукові дослідження, сценічна робота, багатогранна художня діяльність — це спадщина великого італійця, залишена світу», — прокоментував смерть Фо прем’єр-міністр Італії Маттео Ренці. «Разом з Даріо Фо Італія втрачає одного з найвидатніших представників театру, культури, суспільного життя».

Даріо Фо і Франка Рам

Лауреат Нобелівської премії з літератури (1997), почесний доктор римського університету «Ла Сап’єнца» (2006). Фо народився в 1926 році в Санджай. Найбільшу популярність Фо принесла п’єса Смерть анархіста від нещасного випадку, в основу сюжету якої ліг випадок загибелі політичного активіста в камері поліцейської дільниці, який дійсно мав місце. «Під час вручення наголошувалося, що він, „наслідуючи середньовічних блазнів“ осуджує владу й авторитет і захищає гідність пригноблених». 2001 Фо став членом міжнародного коледжу патафизики, створеного на честь Альфреда Жаррі.

Як режисер Фо брав участь у зйомках фільму «9/11» про теракти в Нью-Йорку 11 вересня 2001-го. Новини України, статті, інтерв’ю, медіа.

___________________________________________________-

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італійські депутати запропонували у Криму провести новий референдум

З Івано-Франківська відкриють регулярні авіарейси до Італії