in

«Золотого лева» у Венеції отримав італійський документальний фільм

   Документальний фільм «Священна римська кільцева» (Sacro GRA) італійського режисера Джанфранко Росі отримав «Золотого лева» на 70-му Венеціанському кінофестивалі

«Ніколи і ні за що б не подумав, що документальна картина виграє Венеціанський кінофестиваль», – заявив Росі, коли отримував статуетку. Фільм розповідає про щоденне життя римської автомагістралі та людей, що виявилися поряд з нею. Зйомки тривали близько двох років.

Гран-прі журі присудило стрічці «Бездомні пси» (Jiaoyou) тайваньського режисера Цая Мінляє. Фільм розповідає про життя і переживання бездомного жителя Тайбейа і його двох дітях.

«Кубок Вольпі» за найкращу чоловічу роль отримав актор Теміс Пану, котрий зіграв у фільмі «Пані жорстокість» (Miss Violence) грецького режисера Александроса Авранаса. Сам Аваранас удостоєний «Срібного лева» за найкращу режисуру. Найкращою жіночою роллю визнана робота італійської актриси Єлени Котта у фільмі «Вулиця в Палермо» (Via Castellana Bandiera) режисера Еми Данте.

Премія за найкращий сценарій присуджена британцям Стіву Кугану і Джефу Поупу за фільм «Філомена» (Philomena). Ця сама стрічка отримала спецнагороду «Блакитний лев» за кращий фільм, присвячений темі гомосексуальності та квір-культури.

Спецпризом журі відзначено картину німецького режисера Філіпа Гренінга «Дружина поліцейського» (Die Frau des Polizisten). Приз Міжнародної федерації кінопреси (ФІПРЕССІ) присуджений канадсько-французькій стрічці Ксав’є Долану «Том на фермі» (Tom a la ferme). Найкращим молодим актором визнаний 16-річний американець Тай Шерідан, котрий виконав роль підлітка з сім’ї алкоголіків у фільмі «Джо» (Joe) режисера Девіда Гордона Гріна. Премія імені Луїджі Де Лаурентіса за кращий дебют присуджена драмі з Танзанії «Білі тіні» (White Shadow) про хлопчика-альбіноса.

У програмі «Горизонти» гран-прі журі отримав австралійський фільм «Руїни» Майкла Коді та Амьєля Куртен-Вілсона. Головний приз журі «Горизонтів» дістався французькій картині «Хлопчики зі сходу» (Eastern Boys) Робина Кампілло. Кращим режисером «Горизонтів» був визнаний британець Уберто Пазоліні, що зняв картину «Натюрморт» (Still life).

Почесний «Золотий лев» за життєві досягнення отримав американський режисер Вільям Фрідкін.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

І Форум української молоді в Італії (ФОТО)

В Сквілаче українець опинився в лікарні з ножовими пораненнями