in

Італійці обожнюють аматорів, «Veline» Берлусконі і футбол

Італія, як відомо, така ж «співуча», як і Україна. Тому не дивно, що вокальні талант-шоу тут у пошані. Правда, такого масового засилля однотипного «співочого» продукту, як в Україні, звісно ж, немає… Італійські канали, так чи інакше, намагаються різноманітити «меню» для глядача. Наприклад, канал D1 Television пропонує новини без політики. А канал Videolina, який позиціює себе як суспільний інформаційно-розважальний канал, в обов’язковому «меню» пропонує ще й театральні постановки (що для українського ТБ, у принципі, неможливо!).

І все-таки, якщо говорити про уподобання в розділі «талант-шоу», то незаперечний успіх має Ex Factor на державному каналі Rai2. Суто італійський формат пошуку талантів — Amici («Друзі») — обожнюють дивитися на Canale5 (один із трьох каналів Берлусконі). На цьому ж каналі неймовірно популярне досить старе шоу La Corrida (корида, певна річ), яке виникло ще років сорок тому на радіо, а у 80-х обжилося на ТБ. У ньому спочатку брали участь люди взагалі творчо необдаровані, та все одно перемагав «найкращий».

Оскільки співають італійці прекрасно й часто, не дивно, що переможці Ex Factor і Amici нерідко потрапляють на фестиваль у Сан-Ремо, навіть інколи там виграють. Затре­буваність таких пісен­них шоу відчу­вається в італійсь­кій «звичці» за всім спостерігати, все оцінювати, навіть підколювати — це певний елемент соціалізації. Ці пісенні шоу — те саме що й серіали…

Як спеціальний соціальний серіал можна сприймати й так званий телевізійний «бордель-конкурс» «Veline», за яким нібито стояв сам Берлусконі. «Veline» — це напівголі танцівниці, котрі в кожному шоу виходять показати свої принади. Не настільки важливо, чи вміють вони танцювати, головне — щоб мали гарне молоде тіло. Таке «талант-шоу» породжує цілу міфологію: дівчатка прагнуть показати все своє найкраще на ТБ, прославитися, а потім ще й вийти заміж за футболіста! (Лихі язики подейкують, що навіть у Джорджа Клуні одна з подружок — колишня «veline».) Усі ці шоу побудовані на ідеології якнайшвидшого досягнення «успіху» — причому за будь-яку ціну!

Та навряд чи якийсь шоу-біз зрівняється в Італії з головним шоу — ФУТБОЛОМ! Тьмяніють усі таланти в Amici, коли відбуваються відпо­відальні матчі і вся країна перетворюється на одну телестудію з нескінченним обговоренням гри, з гучними дебатами, скрупульозним аналізом.

 

http://dt.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

«Хочу бути вільною людиною, нехай у мене в кишені зараз і порожньо»

Пенсійний фонд Італії живе за рахунок іммігрантів